Tworzenie stron internetowych Jasło

Nowy ambulans w jasielskim szpitalu

IS 2Blisko 240 tysięcy złotych kosztował nowy ambulans dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Zakupiono Fiata Ducato, który ma służyć jako karetka transportowa lub zamiennie jako karetka systemowa. Decyzją Rady Miasta Jasła i burmistrza Andrzeja Czerneckiego otrzymano 100 tysięcy złotych. Dzięki pozytywnym reakcjom radnych gmin Jasło, Osiek Jasielski, Brzyska, Tarnowiec, Nowy Żmigród, Skołyszyn , Krempna oraz wsparciu tej inicjatywy poprzez wójtów uzyskano sumę około 160 tysięcy złotych. Brakujące 75 tysięcy dołożył szpital ze swoich środków.

IS 1


IS 3- Ta karetka może być wykorzystywana jako reanimacyjna, transportowa i podstawowa. To niezwykły prezent dla szpitala i pacjentów. Pomoże zwłaszcza przy transportach bardzo pilnych, a więc pacjentom jadącym na hemodynamikę po zawale serca, czy też po urazach czaszkowo-mózgowych na neurochirurgię – mówi lek. med. Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.
- Szpital dysponuje dwoma karetkami specjalistycznymi marki Mercedes. Trzeci Mercedes to karetka podstawowa. Czwarta podstawowa karetka to jest wymiennie Peugeot lub Volkswagen – dodaje dyrektor szpitala.

 

IS 5


IS 6Bogusław Gucwa, kierownik Działu Transportu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zaznacza, że zakupiony samochód spełnia wszelkie niezbędne normy i zastosowano w nim nowoczesne, a zarazem praktyczne rozwiązania.
-Zakupione zostało do niego nosze i krzesło kardiologiczne. Oprócz tego wszystkie systemy - system próżniowy do odsysania, system do podawania pacjentom tlenu. W tej karetce są dosyć dobre nosze spełniające wymagania karetki specjalistycznej. Mamy w niej przejście pomiędzy przedziałem kierowcy, a pomieszczeniem pacjenta. Jest to rozwiązanie stosowane od paru lat. Samochód jest wyposażony w silnik o dosyć dużej pojemności, który w praktyce jest bardzo potrzebny. Oznakowanie tego samochodu jest z folii mikropryzmatycznej, która świetnie odbija światło w nocy, dzięki czemu auto jest dobrze widoczne.

 

IS 7Również światła ostrzegawcze różnią nowo zakupioną karetkę od pozostałych.
- Zastosowano w ambulansie światła ledowe, które nie potrzebują dużo prądu – podkreśla kierownik.
Fiat Ducato jest już w użyciu, dzięki czemu ekipa ratownicza sprawnie i bezpiecznie dotrze do pacjentów, by udzielić im pomocy.
Dyrekcja szpitala planuje zakup kolejnego ambulansu w przyszłym roku.

 

Anna Dziura

Komentarze obsługiwane przez CComment