Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Podsumowanie Antoniańskiego Daru Serca

Podsumowanie Antoniańskiego Daru Serca12 czerwca przed kościołem Ojców Franciszkanów w Jaśle odbył się finał akcji charytatywnej na rzecz szpitala specjalistycznego w Jaśle. FOTORELACJA

Antoniański Dar Serca jest kontynuacją wcześniej organizowanej akcji Noworoczny Dar Serca.

Podsumowanie Antoniańskiego Daru Serca


Finał rozpoczął o. Krzysztof Kozioł mówiąc:

Szanowni Państwo! Ogromnie cieszę się, że jesteście tutaj na naszym terenie w Sanktuarium św. Antoniego. Witam Was bardzo serdecznie. Święty Antoni od 16 lat jest oficjalnym patronem naszego miasta. To jest wielkie wyróżnienie, to jest wielki zaszczyt. Jednocześnie jest to wielkie zobowiązanie. Antoniański Dar Serca jest próbą odpowiedzi na to zobowiązanie. Ze swej strony chcę podziękować tym wszystkim , którzy mięli odwagę przyjąć ten pomysł Antoniańskiego Daru Serca. Od kilkunastu lat nasza społeczność prowadziła akcję charytatywną Noworoczny Dar Serca. Teraz jest to nowa formuła, nowy sposób, a wszystko co jest nowe zawsze ma swoje początki, czasami trudne początki, ale jest nadzieja na rozwój. Cieszę się, ze wiele osób podjęło ten pomysł i włączyło się w Antoniański Dar Serca. Patrzymy dzisiaj, ze wiele osób jest smutnych. To nie przypadek, że mottem naszej akcji charytatywnej są słowa, ewangeliczne słowa : ,,Więcej szczęścia jest w dawaniu, niż w braniu”. To właśnie umiejętność dzielenia się, dawania, dzielenia się dobrem czyni ten świat szczęśliwym, radosnym. Jeśli człowiek zamyka się w sercu swoim traci coś pięknego, coś wartościowego. Dzieląc się człowiek zyskuje. Jeśli będziemy dzielić się z innymi będziemy bardziej szczęśliwi. Jestem przekonany, ze nasza akcja ma głęboki sens. Nie tylko ten sens społeczny, taki, ze dzisiaj spektakle, prezentacje artystyczne wyszły na zewnątrz, na ulice naszego miasta, ale także mają sens bo kształtują ludzkie serce gotowe do dzielenia się i to jest najważniejsze. W Antoniańskim Darze Serca chodzi o to, by dzielić się dobrem z drugim. Dziękuję za każde dobro, za każdą życzliwość, za każde dobro.

W Antoniańskim Darze Serca wzięło udział 23 szkoły. W szkołach zaprezentowano 7 prezentacji, w Jasielskim Domu Kultury 2, natomiast przy kościele 11 spektakli teatralnych.

Podsumowanie Antoniańskiego Daru Serca


Podsumowanie Antoniańskiego Daru Serca


Sumując ilość występujących mamy 395 osób. W kweście ulicznej brało udział 10 szkół, 92 osoby pomagały zbierać pieniądze. Dyrektorzy szkół uczestniczących w akcji otrzymali podziękowania od organizatorów akcji.

(…) Przez ciernie do gwiazd. Tą gwiazdeczką jest właśnie ten uśmiech, którym chcemy obdarzyć tych, którzy potrafią pomagać innym (…)Dzięki Wam, dzięki temu wspaniałemu Darowi Serca mogliśmy się tutaj dzisiaj spotkać – mówił dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Janusz Szewczyk
Podziękowania kierował również burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki mówiąc: Pragnę przede wszystkim podziękować za kolejną wspaniałą akcję Daru Serca, która jest nam niezwykle potrzebna, gdyż buduje pewną wspólnotę (…) Formuła Daru Antoniańskiego jest wspaniałym uzupełnieniem tego wszystkiego co w czerwcu się dzieje. Jest to wspaniały, ważny miesiąc dla naszego miasta. Dziękuję młodzieży, która brała udział w tej całej akcji. Prawie 400 osób brało udział w wszystkich spektaklach.

Podsumowanie Antoniańskiego Daru Serca


Na ręce dyrektora Specjalistycznego Szpitala w Jaśle wręczono symboliczny czek na kwotę 12 447,44 zł.

Podsumowanie Antoniańskiego Daru Serca


To wspaniały gest. To jest gest od ludzi i dla ludzi. Serdecznie dziękuję wszystkim zgromadzonym tutaj za pomoc, za zorganizowanie tego wspaniałego Daru. Jednocześnie obiecuję, ze każda złotówka, która zostanie przekazana szpitalowi w tej formie zostanie wykorzystana tylko i wyłącznie po to, żeby leczyć i pomóc mieszkańcom, pacjentom i wszystkim potrzebującym. Dziękuję za pomoc – dziękował dyrektor szpitala Michał Burbelka. 

Pieniądze ze zbiórki (12 447,44 zł) powiększyły się o kwotę 6 000 złotych, którą przekazał anonimowy darczyńca.

Podsumowanie Antoniańskiego Daru Serca


Akcję zakończył Jarmark Antoniański oraz koncert zespołu Fioretti.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków