Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Grupa Nowy Styl przejmuje Rohde & GrahL

Rohde & GrahL przejmuje Grupa Nowy StylNiemiecka firma Rohde & Grahl została kupiona przez firmę Adama i Jerzego Krzanowskich. Rohde & Grahl to producent krzeseł i mebli biurowych a ich marka znana jest w szczególności w Niemczech i Holandii. Produkcja odbywa się w Niemczech.

To kolejna niemiecka firma przejęta przez Grupę Nowy Styl. Polskie Radio Rzeszów podaje: Rohde & Grahl to firma zajmująca się produkującą m.in. krzeseł i mebli biurowowych, posiadająca spółki zależne w Niemczech i Holandii, o przychodach na poziomie ponad 40 mln Euro. Wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Nowego Stylu - Rafał Chwast wyjaśnił, że decyzja o zakupie kolejnej firmy jest kontynuacją przyjętej dwa lata temu strategii polegającej na zdobywaniu na niemieckim rynku mocnej pozycji. Dzięki temu przejęciu Grupa Nowy Styl poszerzy swoją sieć dystrybucji, a także uzupełni asortyment produktów. Przychody na rynku niemieckim mają wynieść w tym roku ok. 70 mln euro.
Grupa Nowy Styl dąży do umocnienia swojej pozycji na niemieckim rynku. Chce poszerzenia swojej sieci dystrybucji oraz asortymentu.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków