Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Polsko-Słowacki Jarmark Pogranicza

Polsko-Słowacki Jarmark PograniczaNa jasielskim rynku trwa „Polsko-Słowacki Jarmark Pogranicza”. Drewniane domki przepełnione rękodziełami przyciągają ciekawskich. FOTORELACJA

Choć nikt nie liczy odwiedzających, to śmiało można stwierdzić, że frekwencja na chwilę obecną przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Można oglądnąć, zakupić dzieła z Polski i Słowacji. Wyroby między innymi z Jasła, Humenne, Vranova zdobią nasz jasielski rynek. W tle rozbrzmiewa muzyka regionalna. Można posłuchać legend w języku polskim i słowackim. Nie sposób przejść obojętnie chociażby obok tablicy z Legendą o Jaśle. 

Polsko-Słowacki Jarmark Pogranicza


Polsko-Słowacki Jarmark Pogranicza


Podczas trwania jarmarku na odwiedzających czeka wiele miłych niespodzianek w postaci chociażby występów teatru ulicznego, czy też degustacji tradycyjnych polsko–słowackich potraw regionalnych (żurku staropolskiego i lokszy ziemniaczanych), która przewidziana jest na sobotę.

Polsko-Słowacki Jarmark Pogranicza


Polsko-Słowacki Jarmark Pogranicza


Dla grupy dzieci niepełnosprawnych z Jasła i z Vranova nad Toplo’u zorganizowano dwudniowe warsztaty plastyczne, które pozwalają przybliżyć inne niż zazwyczaj sposoby malowania.

Polsko-Słowacki Jarmark Pogranicza


Celem projektu jest promowanie inicjatyw lokalnych i nawiązywanie kontaktów transgranicznych między jednostkami samorządu terytorialnego (Miasto Jasło) i jednostkami kultury po stronie słowackie. Partnerami mikroprojektu, którego wartość wynosi 46 tys. euro są: Miejski Dom Kultury Vranov nad Toplo’u ze Słowacji oraz Miejski Ośrodek Kultury Humenne ze Słowacji. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 – informują organizatorzy

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków