Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Ogromny sukces trasy koncertowej „LATA Z RADIEM” 2013

lato z radiemNajwiększa letnia trasa koncertowa w Polsce dobiegła końca. Za nami 20 wyjątkowych weekendowych występów z udziałem aż 22 największych gwiazd polskiej muzyki.

Wspaniała publiczność nie zawiodła i tym razem – wspólnie z Pierwszym Programem Polskiego Radia bawiło się prawie pół miliona osób!
Tegoroczna trasa Radiowej Jedynki rozpoczęła się 22 czerwca w Uniejowie, a zakończyła 25 sierpnia w Jeleniej Górze. Niekwestionowanym liderem frekwencyjnym wśród odwiedzonych miejscowości okazał się Tarnobrzeg – w imprezie uczestniczyło aż 45 tysięcy miłośników „Lata z Radiem”. Rekordy padły również w Zamościu i Jeleniej Górze, gdzie bawiło się odpowiednio 40 i 30 tysięcy osób. To znacznie lepszy wynik niż w ubiegłym roku – rekordzista „Lata z Radiem” 2012, Zamość, mógł się wówczas pochwalić ponad 30-tysięczną publicznością.
Podczas tegorocznych imprez, oprócz doskonałej zabawy w towarzystwie zaproszonych artystów i niezastąpionych prowadzących – Romana Czejarka i Bogdana Sawickiego, na fanów Radiowej Jedynki czekało mnóstwo dodatkowych niespodzianek. Na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrane zostały regaty o Puchar „Lata z Radiem”, natomiast w Wałczu na jeziorze Bytyń Wielki walczono o Puchar Pierwszego Programu Polskiego Radia. W Stegnie, na Bulwarze Radiowej Jedynki, imprezę poprzedziło uroczyste odsłonięcie wyjątkowej ławeczki dedykowanej audycji „Kronika Sportowa Polskiego Radia”. Natomiast w Gnieźnie podczas koncertów „Lata z Radiem” wykonano specjalne pamiątkowe zdjęcie 3D, które trafi na ekspozycję trójwymiarowych fotografii, znajdującą się na gnieźnieńskim rynku.
W tym roku „Lato z Radiem” odwiedziło 20 miejscowości w całej Polsce, w koncertach wzięła udział plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej: Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Perfect, Doda, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Patrycja Markowska, Enej, Ania Wyszkoni, Myslovitz, Afromental, De Mono, Stachursky, Bracia, Blue Café, Łukasz Zagrobelny, Pectus, Loka, Formacja Nieżywych Schabuff, K.A.S.A. i Hamak Band. Podczas imprez nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych słuchaczy, którzy dzięki zabawnym występom Robi Show m.in. poznali niezapomniane wiersze Brzechwy i Tuwima. Ponadto wszyscy ciekawi pracy dziennikarza radiowego zgłębili jej tajniki w studiu plenerowym Pierwszego Programu Polskiego Radia, którym przez dwa miesiące opiekowała się Karolina Rożej.
Trasa koncertowa „Lata z Radiem” dobiegła końca, ale audycja pozostanie na antenie Radiowej Jedynki do 22 września. Serdecznie zapraszamy do słuchania codziennie – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00.
Do zobaczenia na koncertach „Lata z Radiem” już za rok!
Więcej informacji na: latozradiem.pl.

Magdalena Buczek
www.polskieradio.pl

 

50000 Pozostało znaków