Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Spełniły się marzenia Kamila z pow. jasielskiego

Spełniły się marzenia Kamila z pow. jasielskiegoW sobotę 24 sierpnia wolontariusze odwiedzili 15-letniego Kamila z miejscowości Błażkowa, który zmaga się z guzem wątroby.

Chłopiec nadal przyjmuje chemię, która go bardzo osłabia. Podczas pobytów w domu nie może zbyt często wychodzić na zewnątrz, dlatego większość czasu spędza w swoim pokoju.

Kamil jest pod opieką hospicjum domowego, jednak ostania agresywna chemia daje pozytywne wyniki, więc wszyscy wierzą, że stan chłopca się poprawi. Jego marzeniem był telewizor 42 calowy, który pomoże mu uporać się z nudą podczas pobytów w domu i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Dodatkowo Kamil dostał także swoje ulubione gry komputerowe typu wyścigi samochodowe i strzelanki.

Spełniły się marzenia Kamila z pow. jasielskiego


Wielką radość w życie chłopca wnosi 2-letni brat Wiktor, który pomaga mu zapomnieć o smutnej codzienności. Pomimo tego, że Kamil był bardzo zmęczony chorobą to ucieszył się ze wszystkich prezentów.

Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z naszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei.

Spełnianie marzeń podopiecznych jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację można wesprzeć:
- przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
- przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
- polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia
za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji
www.f-df.pl oraz listownie.

Więcej informacji udziela:

Anna Cieślańska
Koordynator Projektów
Fundacja Dziecięca Fantazja
kom.: + 48 606 408 552
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spełniły się marzenia Kamila z pow. jasielskiego


***

Fundacja „Dziecięca Fantazja” - jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 10 lat działalności spełniła ponad 3000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl

***

OBI to międzynarodowy koncern o wieloletniej tradycji. W Europie zarządza
prawie 600 marketami: przede wszystkim w Niemczech, a także w Austrii, Bośni ¬ Hercegowinie, Czechach, Rosji, Słowenii, Szwajcarii, na Węgrzech i we Włoszech. W Polsce pod marką OBI działa już 43 markety. Pierwszy z nich otwarto w 1998 r. – w Tychach. Od tego czasu wciąż otwierane są nowe obiekty a Zarząd OBI nadal planuje dalszy, intensywny rozwój sieci w Polsce. OBI to niekwestionowany lider rynku artykułów budowlanych, a sukces zawdzięcza odpowiednio dobranemu asortymentowi, dobrej orientacji w potencjale i potrzebach rynków lokalnych oraz bogatej ofercie usług. OBI pomaga swoim klientom w realizacji marzeń o wybudowaniu i urządzeniu domu, pamiętając jednocześnie, że dom to nie tylko cztery ściany, ale również rodzina, bezpieczeństwo i wygoda. Dlatego nasza oferta to znacznie więcej niż kilkadziesiąt tysięcy artykułów, które mogą być pomocne przy budowie, remoncie, czy urządzaniu domu i ogrodu. Markety OBI to także inspiracje i fachowe doradztwo, więcej www.obi.pl

Fundacja Dziecięca Fantazja

 

50000 Pozostało znaków