Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

,, Munduru nie zdejmę, broni nie złożę” - memoriał kawalerski ,,Hubala”

memoriał kawalerski ,,Hubala” Dobiegł końca IV memoriał kawaleryjski Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. FOTORELACJA

Przez dwa dni można było skorzystać z wielu atrakcji m.in. Galicyjski Turniej Jeździecki z konkursem skoków przez przeszkody, prezentacje wyszkolenia kawaleryjskiego, konkurs władania szablą i lancą konno oraz widowisko historyczne ,, Munduru nie zdejmę, broni nie złożę”. 

memoriał kawalerski ,,Hubala”


memoriał kawalerski ,,Hubala”


Na memoriał kawalerski przyjechały różne środowiska kultywujące tradycje ułańskich pułków. W sobotę i niedzielę były rozgrywane zawody skokowe w trzech kategoriach. W przedsięwzięciu obecnych było 45 koni. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się utrzymać widowisko na najwyższym poziomie. 

Jest to bardzo ważna impreza, która kształtuje nowe podejście do wydarzeń historycznych, które kiedyś miały miejsce. Dzisiaj pokazanie historii w ten sposób przyciąga, interesuje ludzi, ponieważ historia jest pokazana jak gdyby na żywo – komentował wicestarosta jasielski

memoriał kawalerski ,,Hubala”


memoriał kawalerski ,,Hubala”


,,Hubal” będący niesamowitą postacią historyczną w Jaśle zaczynał swoją działalność. Kultywowana w ten sposób tradycja nie pozwala ,,umrzeć historii”.
Prezentowany tutaj sposób przekazywania młodym ludziom historii, jest chyba jednym z najlepszych sposobów. Utrwalenie faktów dzięki takim inscenizacjom pomaga trafić do młodych ludzi, a w związku z tym, że są wakacje staje się to niezwykle atrakcyjne – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki

memoriał kawalerski ,,Hubala”


memoriał kawalerski ,,Hubala”


Imprezę zorganizowało Podkarpackie Towarzystwo Konne Szwadronu Podkarpacie, a współorganizatorami byli: Miasto Jasło, Powiat Jasielski, zaś partnerem wydarzenia - Grupa LOTOS.

Anna Dziura

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji:

IV Memoriał Kawaleryjski - Dzień 1

IV Memoriał Kawaleryjski - Dzień 2

 

50000 Pozostało znaków