Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Konwencja Wyborcza KWW „Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami”

DPP 26Dnia 29 października 2014 r. (środa) w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle miała miejsce Konwencja Wyborcza KWW „Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami”.

„Ponad Podziałami” to hasło, którym Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami kieruje się, robiąc szeroką koalicję na rzecz pojednania i współpracy. Liderzy, reprezentujący całkowicie odmienne środowiska, złączyli swoje siły z myślą o obecnych i przyszłych mieszkańcach, pod hasłem „Razem zmienimy Jasło! Razem zmienimy Ziemię Jasielską!”.
Konwencję, prowadzoną przez Marcina Rąpałę (jednego z kandydatów KWW PSPP do Rady Powiatu w Jaśle), otworzył Tadeusz Stachaczyński – pełnomocnik wyborczy KWW PSPP. Bardzo licznie przybyli goście, zostali poinformowani, iż wszelkie formalności związane ze zgłoszeniem i rejestracją kandydatów zostały dokonane. 16 listopada 2014 r. 111 kandydatów zgłoszonych przez KWW PSPP na burmistrzów, wójtów, radnych gmin i radnych powiatowych ubiegało się będzie o głosy mieszkańców.

Prezentację okręgów rozpoczął spot, przedstawiający ideę Porozumienia Samorządowego Ponad Podziałami, w którym wypowiadali się obecni na auli Tadeusz Górczyk (kandydat na burmistrza Miasta Jasła), Janusz Przetacznik (kandydat do Rady Powiatu), Adam Kozak (kandydat do Rady Powiatu) oraz Andrzej Kachlik – sygnatariusze porozumienia.

DPP 26123

- Jestem przekonany, że współpraca Ponad Podziałami to słuszna droga, a do tego jedyna, dająca szansę na wyjście z gospodarczego impasu. Jasło ma szansę na rozwój, nie możemy tej szansy zmarnować – powiedział Tadeusz Górczyk
- Współpraca ponad podziałami daje szansę, siła argumentów zwycięży dotychczasowy argument siły - Janusz Przetacznik
- Do tej pory były podziały i co? I nic! Spróbujmy „ponad podziałami”! – Adam Kozak

DPP 35

Następnie dokonano prezentacji poszczególnych okręgów wyborczych, w których zgłoszeni zostali przez KWW Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami kandydaci do rad gmin: Krempna, Osiek Jasielski, Nowy Żmigród, Skołyszyn, Kołaczyce i Jasło. Pełna lista kandydatów dostępna pod adresem: http://kww-pspp.pl/index.php/kandydaci
Po prezentacji gmin wchodzących w skład powiatu jasielskiego oraz kandydatów reprezentujących Komitet, kandydat na burmistrza Miasta Jasła, Tadeusz Górczyk zwrócił się do obecnych: - Idea Ponad Podziałami to idea łączenia wszystkich, niezależnie skąd przychodzą. Łączenia wszystkich, w interesie rozwiązywania spraw lokalnej społeczności, w tym podejmowania istotnych dla nich inwestycji, czy uchwalania dobrego prawa, również podatków. A nie przyzwalania na realizację partykularnych i egoistycznych interesów lokalnej władzy, czy układów partyjnych albo klanowych.

DPP 4

Przedstawiając kandydatów na burmistrzów i wójtów dodał: Nam możecie zaufać, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie samorządowe oraz w działalności dla dobra swojego środowiska. Obiecuję, że drzwi do naszych gabinetów będą otwarte dla wszystkich. Dotrzymamy słowa i nie zawiedziemy. Obiecuję, że będziemy wsłuchiwać się w głosy mieszkańców i sięgać bogatych w doświadczenie życiowe i zawodowe ludzi. Mam nadzieję, że tak jak dziś będziecie razem z nami 16 listopada, ale również i później. Musimy wygrać dla naszych dzieci, dla mieszkańców Ziemi Jasielskiej. Jesteśmy im to winni. Obiecuję, że nie będziemy szczędzić sił, aby zmieniać nasze miasta i gminy, a także powiat. Mamy przygotowanych ludzi do pracy na rzecz swoich środowisk. To Wy Państwo - zwracając się do obecnych w auli uczestników konwencji.

W imieniu kandydatki na burmistrza miasta Kołaczyce, obecnej Pani Burmistrz, Małgorzaty Salachy oraz kandydata na wójta gminy Nowy Żmigród, Jerzego Dębca, Tadeusz Górczyk kandydat na burmistrza miasta Jasła obiecał: - Od dziś rozwijamy mocną kampanię, idziemy do mieszkańców, aby przedstawić im nasz program, przekonać do koniecznych zmian i wreszcie poprosić o głosy. To nasz obowiązek. Wygramy, bo mamy najlepszą ofertę programową, której nikt nie zakwestionował do dnia dzisiejszego. Oświadczam w imieniu swoim i Waszym, że nie zawiodę, że nie zawiedziemy. Razem zmienimy Jasło, Kołaczyce, Nowy Żmigród, Krempną, Osiek Jasielski, Ziemię Jasielską. Ponad Podziałami.

DPP 38

Po zakończeniu oficjalnej części konwencji, przybyli goście mieli okazję obejżeć film „Antoś – 70 lat po zburzeniu miasta Jasła” w reżyserii Marcina Rąpały, opowiadający o losach burzonego podczas II Wojny Światowej Jasła.
Następnie kandydaci na burmistrzów i wójtów, zgłoszeni przez KWW PSPP, zaprosili wszystkich na przygotowany przez siebie poczęstunek – kawę, herbatę i ciasto. W trakcie tej nieoficjalnej części konwencji, która przebiegła w niezmiernie miłej atmosferze, kandydaci do władz samorządowych mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami powiatu, przedstawić siebie, wymienić uwagi i zebrać opinie na tematy dotyczące najważniejszych lokalnych spraw. Każdy z gości, opuszczając miejsce konwencji otrzymał prezent niespodziankę – polskie jabłka w reklamówce komitetu.

Mariola Mazur

Poinformuj nas