Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo

miniW sobotę 8 marca w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo. Fotorelacja

,,Nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym niż wczoraj” Jigoro Kano (twórca judo). Idea to towarzyszy naszym jasielskim judokom od ponad dwudziestu lat. Powstała w 1993 roku sekcja judo w Jaśle do dnia dzisiejszego ma swoim sympatyków i kontynuatorów.
W sobotę 8 marca w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo.
Zawody zorganizowane na najwyższym poziomie dostarczyły pasjonatom tej dyscypliny sportu wiele emocjonujących chwil. Byliśmy świadkami większych i mniejszych sukcesów naszych judoków, którzy walcząc w swoich kategoriach wiekowych i wagowych dawali z siebie wszystko. Emocji i wzruszeń było co niemiara, tym bardziej, że dla części zawodników były to pierwsze tego typu zawody. Jasielscy judocy spisali się na medal, zdobywając zaszczytne miejsca.

IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo


- Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo organizowane są po raz czwarty. Z roku na rok impreza przybiera na sile, zjeżdża się coraz więcej uczestników. W tym roku zgłosiło się ponad 400. Impreza przyciąga coraz większą rzeszę zawodników z kraju i sąsiadujących państw. Na zawodach gościmy kluby z Czech, Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Zawodnicy startowali dzisiaj w kilku kategoriach. Najmłodsi to były dzieci 4 i 5-letnie a najstarsi to osoby w wielu 40, 50+. Bardzo cieszy nas fakt, że coraz więcej ludzi startuje na naszych zawodach, a medale zdobyte na tych mistrzostwach zaczynają liczyć się w skali kraju i są bardzo ważne – mówiła prezes UKS ASW JUDO JASŁO Celina Nocula.

 

IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo


Poziom zawodów sędziowie i trenerzy określili jako wysoki. Wszystkie pojedynki zacięte i na najwyższym poziomie. Zaprezentowane przez najmłodszych umiejętności pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.
- Judo to dyscyplina sportu, która w naszym mieście rozwija się bardzo prężnie. Na chwilę obecną w naszym klubie trenuje blisko 200 zawodników. Są to zarówno małe dzieci, jak i osoby dorosłe. W przypadku małych dzieci judo to przede wszystkim dobra zabawa ukierunkowana na rozwój ogólny, poprawę sprawności fizyczne. Podczas tych mistrzostw z naszego klubu startuje blisko stu zawodników. To jest turniej, w którym wszystko się może zdążyć. Jedni wygrają inni przegrają – powiedział Przemek Czarnecki organizator zawodów.

 

IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo


Wola walki, determinacja i zaciętość, tak w skrócie można byłoby opisać każdą z walk, którym z wielkim zaciekawieniem przyglądali się zgromadzeni kibice. Dużo większe emocje towarzyszyły obserwującym swoje pociechy rodzicom.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych, trenerom zaś satysfakcji z wyników swoich podopiecznych.

 

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków