Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa

Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona SteinhausaTegoroczna trzynasta edycja Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa dla szkół ponadgimnazjalnych odbyła się w sobotę 7 grudnia 2013 r. o godz. 10.00 w auli naszej szkoły.

Konkurs został rozegrany w trzech kategoriach: klasa pierwsza, klasa druga i klasa trzecia. W konkursie uczestniczyło 60 uczniów ze szkół: Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, LO w Kołaczycach, II LO w Jaśle, I LO w Jaśle oraz spoza naszego powiatu: I LO w Brzozowie, I LO w Krośnie, II LO w Krośnie, LO w Lesku, I LO w Łańcucie, I LO w Rzeszowie, IV LO w Rzeszowie, LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie, I LO w Sanoku, II LO w Sanoku. Komisję Konkursową stanowili nauczyciele naszej Szkoły: Kazimierz Poniatowski - przewodniczący, Lucjan Dranka, Tadeusz Kosiek i Renata Władyka.

Kazimierz Poniatowski

Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa


Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa organizowany jest przez I LO w Jaśle dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Na zaproszenie organizatorów w konkursie tym mogą brać również udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spoza powiatu, oraz szczególnie uzdolnieni uczniowie gimnazjum naszego powiatu.
Głównym organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel naszej szkoły p. Kazimierz Poniatowski. Konkursem tym postanowił uczcić imię wybitnego matematyka i absolwenta I LO w Jaśle - Profesora Hugona Steinhausa.
Lista laureatów oraz zadanie matematyczne dostępna jest na stronie internetowej I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

I LO w Jaśle

Poinformuj nas