Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa

Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona SteinhausaTegoroczna trzynasta edycja Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa dla szkół ponadgimnazjalnych odbyła się w sobotę 7 grudnia 2013 r. o godz. 10.00 w auli naszej szkoły.

Konkurs został rozegrany w trzech kategoriach: klasa pierwsza, klasa druga i klasa trzecia. W konkursie uczestniczyło 60 uczniów ze szkół: Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, LO w Kołaczycach, II LO w Jaśle, I LO w Jaśle oraz spoza naszego powiatu: I LO w Brzozowie, I LO w Krośnie, II LO w Krośnie, LO w Lesku, I LO w Łańcucie, I LO w Rzeszowie, IV LO w Rzeszowie, LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie, I LO w Sanoku, II LO w Sanoku. Komisję Konkursową stanowili nauczyciele naszej Szkoły: Kazimierz Poniatowski - przewodniczący, Lucjan Dranka, Tadeusz Kosiek i Renata Władyka.

Kazimierz Poniatowski

Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa


Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa organizowany jest przez I LO w Jaśle dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Na zaproszenie organizatorów w konkursie tym mogą brać również udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spoza powiatu, oraz szczególnie uzdolnieni uczniowie gimnazjum naszego powiatu.
Głównym organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel naszej szkoły p. Kazimierz Poniatowski. Konkursem tym postanowił uczcić imię wybitnego matematyka i absolwenta I LO w Jaśle - Profesora Hugona Steinhausa.
Lista laureatów oraz zadanie matematyczne dostępna jest na stronie internetowej I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

I LO w Jaśle

Komentarze obsługiwane przez CComment