Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Apel Rady Powiatu w Jaśle

3Apel Rady Powiatu w Jaśle w sprawie utrzymania oddziału laboratoryjnego Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jaśle

Rada Powiatu w Jaśle jest zaniepokojona docierającymi od jakiegoś czasu informacjami na temat planowanej likwidacji oddziału laboratoryjnego Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jaśle. Likwidacja laboratorium PSSE w Jaśle spowoduje zwolnienie z pracy kilkunastu osób, co zwiększy bezrobocie w Powiecie Jasielskim. Jednak przede wszystkim utrudnienie dostępu do badań, zarówno dla mieszkańców jak i przedsiębiorców, zmniejszy bezpieczeństwo sanitarne w powiecie. Przyczyni się to do znacznego wzrostu kosztów badań, którego efektem będzie wzrost kosztów działalności lokalnych przedsiębiorców i prawdopodobne kolejne redukcje zatrudnienia.

Rada Powiatu wyraża stanowczy sprzeciw wobec likwidacji laboratorium PSSE w Jaśle. Radni obawiają się, iż następnym etapem będzie likwidacja struktur sanepidowskich w powiecie, na co w żaden sposób nie możemy się zgodzić.

Apel kieruje się do:
1.Marek Posobkiewicz, p. o. Głównego Inspektora Sanitarnego
2.Szczepan Jędral, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
3.Małgorzata Chomycz – Śmigielska, Wojewoda Podkarpacki
4.Mirosław Karapyta, Marszałek Województwa Podkarpackiego
5.Parlamentarzyści Województwa Podkarpackiego


Do wiadomości:
Dariusz Pomprowicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle

Komentarze obsługiwane przez CComment