Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Kierował bez uprawnień, mając prawie 5 promili

2083074187Blisko 5 promili alkoholu w organizmie, taki był wynik badania stanu trzeźwości kierowcy, który nie mając prawa jazdy wracał z Zakopanego do oddalonego o ponad 230 km domu.

Gdy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, porzucił samochód i próbował uciekać pieszo. Po krótkim pościgu trafił w ręce funkcjonariuszy i noc spędził w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 W minioną sobotę, tuż przed północą, uwagę policjantów pełniących służbę na terenie Nowego Żmigrodu, zwrócił jadący ul. Mickiewicza volkswagen golf. Widząc, że kierowca niepewnie prowadzi samochód i wyraźnie przyśpieszył na ich widok, funkcjonariusze włączyli sygnały radiowozu i ruszyli za nim. Po chwili kierujący volkswagenem zjechał na pobocze, szybko wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.

 Jak się okazało, 24-letni mieszkaniec gminy Zagórz w powiecie sanockim, był mocno nietrzeźwy. Miał blisko 5 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze potwierdzili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jazdy w stanie nietrzeźwości podjął się po raz kolejny. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wraz z 24-latkiem podróżował jego kolega, który też był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyźni w minionym tygodniu pracowali przy ocieplaniu domu w Zakopanem. W sobotę zakończyli remont budynku i postanowili wraz z gospodarzem uczcić to alkoholem. Po imprezie wsiedli w samochód i ruszyli w podróż powrotną do swoich domów. Mieli do przejechania ponad 230 kilometrów. Ich niebezpieczną jazdę przewali policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Po wytrzeźwieniu, 24-latek kierujący volkswagenem usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, że w przeszłości był już prawomocnie skazany  za tego rodzaju przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Jasło

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków