Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Tomasz Poręba: Zintegrowany system biletowy to szansa na łatwiejsze i tańsze podróżowanie

Tomasz Poręba: Zintegrowany system biletowy to szansa na łatwiejsze i tańsze podróżowanieDziś Parlament Europejski przyjął raport Dietera-Lebrechta Kocha w sprawie wdrożenia zintegrowanego systemu biletów multimodalnych w Europie.

Dokument zakłada umożliwienie europejskim konsumentom zakupu jednego biletu na różne środki transportu krajowego i zagranicą. "To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących" - mówi Tomasz Poręba, wiceprzewodniczący Komisji Transportu i Turystyki PE.

"Zintegrowany system biletowy bez wątpienia ułatwi przemieszczanie się - jest to bardzo potrzebne w dzisiejszym zglobalizowanym świecie, gdzie podróżowanie jest coraz powszechniejsze. Łatwość, wygoda a także niższa cena jednego wspólnego biletu z pewnością przyciągnie więcej pasażerów i przyczyni się do rozwoju komunikacji zbiorowej" - ocenia Tomasz Poręba.

Celem przyjętego przez PE dokumentu jest udzielanie klientom pełnych informacji dotyczących ofert podróży publicznych i prywatnych przedsiębiorstw świadczących przewozy lotnicze, kolejowe, wodne i drogowe w całej UE, a tym samym umożliwienie podróżnym odbywania niezakłóconych transgranicznych podróży różnymi środkami transportu „od drzwi do drzwi”. Podróżni powinni móc wyszukać na podstawie kompleksowych informacji dostosowaną do ich potrzeb najbardziej zrównoważoną, najszybszą lub najtańszą opcję podróży, zarezerwować i opłacić ją przez Internet, a następnie odbyć podróż, posiadając tylko jeden bilet. Nieistotne jest przy tym, z ilu rodzajów transportu klient będzie korzystał podczas tej podróży.

50000 Pozostało znaków