Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Jechał za szybko i był nietrzeźwy

jechal za szybkoJasielscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem.

Mężczyzna  w obszarze zabudowanym nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h, ale także na przejściu dla pieszych, wyprzedził inny pojazd. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

W minioną sobotę, około godziny 15, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę w Przysiekach, podjęli czynności wobec kierującego osobowym oplem. Kierujący w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Ponadto, mężczyzna w Siedliskach Sławęcińskich, wyprzedził inny samochód, na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący oplem jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 3 tys. złotych oraz 20 pkt. karnymi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

pw

50000 Pozostało znaków