Jadąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję

alkomatPolicjanci z jasielskiej drogówki interweniowali w Nawsiu Kołaczyckim w związku z kolizją dwóch samochodów.

Jeden z kierujących był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

W środę około godziny 21.30, policjanci z wydziału ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim. Z poczynionych ustaleń wynika, że kierujący osobowym hyundaiem mężczyzna, jadąc w kierunku Bieździedzy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagenem. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że siedzący za kierownicą hyundaia 59-latek jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,8 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali 59-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu po zakończeniu postępowania przygotowawczego. Mężczyzna musi teraz liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami za spowodowanie kolizji oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

pw