Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Złota Róża Małego Księcia dla JDK

P1020870Aleksandra Tocka i Grupa Vocalna z JDK to laureaci tegorocznego Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia”.

Konkurs odbył się 19 października br. w Tyczynie już po raz czwarty. W dwóch kategoriach: soliści i zespoły uczestniczyło w sumie ponad 60 wykonawców z terenu Podkarpacia.
Każdy z nich wykonał obowiązkowo jedną piosenkę z repertuaru Katarzyny Sobczyk, a drugą - dowolną. Jury, którego honorowym członkiem była Halina Frąckowiak oceniało: dobór repertuaru, interpretację utworu, intonację, dykcję, aranżację oraz inne walory artystyczne. Występ uczestników z Jasła okazał się najlepszy, stąd decyzja o przyznaniu I miejsca oraz statuetki Złotej Róży Małego Księcia Aleksandrze Tockiej w kategorii solistów powyżej 16 roku życia oraz zespołowi Grupa Vocalna (Karolina Juszczyk, Klaudia Łopatkiewicz, Patrycja Nocek i Weronika Turek).

***

Celem Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk jest m.in.: popularyzacja dorobku artystki, która występowała z zespołem Czerwono-Czarni w latach 1964-1972, promocja wykonawców uczestniczących w konkursie, propagowanie kultury muzycznej oraz wyłonienie utalentowanych młodych ludzi.

JDK

50000 Pozostało znaków