Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Gala „Korczaki 2014” w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle

Laureaci-KorczakówŚwięto Edukacji to taki dzień, w którym wszyscy doceniają nauczycieli, choć właściwie powinni to robić przez cały rok.

Otrzymali oni wyrazy uznania od organu prowadzącego, dyrekcji i poszczególnych klas oraz uczniów, lecz dodatkowo społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych, postanowiła, począwszy od tego roku, uhonorować nauczycieli na swój sposób, wręczając im nauczycielskie Oskary – „Korczaki”. Kim był Janusz Korczak, przypominać nie trzeba, wzór pedagoga, który dla swoich wychowanków poświęcił wszystko. Uczniowie w dzisiejszych czasach nie wymagają od nauczycieli aż takiego zaangażowania, jednakowoż na swój, czasem żartobliwy sposób, po powszechnych, bezpośrednich wyborach, ogłosili vox populi w następujących kategoriach:
Perfekcyjna Pani Domu – tropiciel buciorów i identyfikatorów. W tej kategorii zwyciężyła nauczycielka języka angielskiego, p. mgr Marzena Olbrot
Ostatni Mohikanin – nauczyciel „wieczny”, pracujący najdłużej w naszej szkole, niekwestionowany zwycięzca, to nauczyciel przedmiotów zawodowych, p. mgr. Henryk Bilski
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz – bezwzględny tropiciel ściąg i plagiatów. Dumnym posiadaczem statuetki została nauczycielka chemii i biologii, p. mgr.inż. Anna Kośińska-Babiarz,
Dzień Świra – najbardziej szalony nauczyciel, lecz absolutnie nie wariat. Nagroda powędrowała do anglistki, p. mgr Anny Kijak
Terminator – nauczyciel budzący największy postrach. Po zaciętej walce „Korczaka” w tej kategorii otrzymała polonistka, p. mgr Iwona Dybaś.
Jako że w szkole przeważa płeć męska w wieku szczenięcym, następną kategorią był Mroczny Przedmiot Pożądania, czyli najatrakcyjniejsza nauczycielka, w tym przypadku geografii, p. mgr Agnieszka Przywara – Szumiec.
Kolejny „Korczak” przyznany przez uczniowską społeczność to Pan życia i śmierci, czyli wyduszający z uczniów ostatni oddech wuefista, mianowicie p. mgr Łukasz Książkiewicz.
Uczniowie nie zapomnieli także o „humanistach”, choć nie są to przedmioty, które „tygryski lubią najbardziej”. W kategorii „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” nagroda powędrowała do nauczyciela religii, o. mgr Jerzego Marusi.
Jesteśmy szkołą techniczną, więc „nauki ścisłe” to nasz konik, nie mogło więc zabraknąć kategorii „Tylko dla Orłów”. Po zaciętej rywalizacji nagrodę otrzymał nauczyciel matematyki p. mgr Roman Kosiński.
Jak szkoła zawodowa, to i nauczyciele tychże przedmiotów. Spośród nominowanych w kategorii „Transformers”, społeczność uczniowska wybrała p. mgr Krzysztofa Płaziaka.
Kolejna kategoria to „Matrix”, czyli najlepszy informatyk, gdzie statuetka powędrowała do p. mgr Damiana Bartusia.
I kategoria ostatnia, choć nie najmniej ważna „Dawca Pamięci” – „nagroda publiczności”, czyli najlepszy nauczyciel. Zacięta walka wyłoniła zwycięzcę, którym ponownie został p. mgr Damian Bartuś.

Gratulujemy zwycięzcom, choć nie ma u nas przegranych i zapraszamy za rok na rozdanie „Korczaków” 2015.

Samorząd Szkolny
Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle

50000 Pozostało znaków