Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Trzeźwy poranek w powiecie jasielskim - podsumowanie działań

trzezwy poranekPrzez dwa dni policjanci z jasielskiej drogówki, prowadzili działania wymierzone przeciwko nietrzeźwym kierującym.

Podczas „trzeźwych poranków” na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze skontrolowali ponad 600 kierujących. Czterech z nich usiadło za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Przez dwa dni, jasielscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Akcje mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w 22 punktach kontrolnych i sprawdzili stan trzeźwości ponad 600 kierujących. Podczas działań ujawnili 4 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Jeden z kontrolowanych kierowców odpowie za popełnienie wykroczenia, pozostali trzej za popełnienie przestępstwa.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

pw

50000 Pozostało znaków