Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU” w Świątkowej Wielkiej

kreci mnie bezpieczenstwoPolicjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim, w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Celem tych działań jest promowanie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku na stokach narciarskich, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Wraz z rozpoczęciem sezonu narciarskiego, policjanci włączyli się aktywnie w realizację działań profilaktycznych, wynikających z ogólnopolskiej kampanii pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Wczoraj przed południem, policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, na stoku narciarskim Mareszka w Świątkowej Wielkiej, spotkali się z dziećmi korzystającymi z aktywnej formy wypoczynku.

kreci mnie bezpieczenstwo 2


kreci mnie bezpieczenstwo 3

Funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form zimowej rekreacji. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa - tj. obowiązek jazdy po stoku w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia, zakaz jazdy na nartach lub snowboardzie przez osoby nietrzeźwe lub pod działaniem środków odurzających. Zwracali także uwagę na sposób przewożenia pasażerów oraz sprzętu, który musi mieć swoje miejsce w pojeździe podczas transportu. Narty, kijki, deski snowbordowe czy łyżwy, nie mogą być umieszczone razem z pasażerami, na siedzeniach pojazdu, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie w chwili zdarzenia drogowego.

Ponadto uczestnikom aktywnego wypoczynku - dzieciom, jak i dorosłym, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, która od lat wspiera profilaktyczne działania Policji. Policjanci wyposażyli także najmłodszych w elementy odblaskowe i gadżety przekazane przez Fundację PZU.

Przypominamy o istotnym elemencie akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", którym jest konkurs plastyczno-filmowy "Śnieżny Dekalog”. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia, dostępne są na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

pw

50000 Pozostało znaków