,,Razem z rodziną o zdrowie dbam” – konkurs plastyczny w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle

miastojaslo.pl175

W Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle zorganizowano konkurs plastyczny ,,Maluję z mamą i tatą”.

Wspólne działania twórcze dzieci i dorosłych są bardzo ważne. Zwłaszcza jeśli w ten sposób mamy edukować malucha i uczyć go zasad, które pomogą mu później odnaleźć się w dorosłym życiu. Rysowanie, zajęcia plastyczne cieszą się niezwykłą sympatią przedszkolaków i dobrze jest to wykorzystać. Pomysł jaki zrodził się w jasielskim przedszkolu świadczy o ogromnej dojrzałości pedagogów tejże placówki.

miastojaslo.pl168   miastojaslo.pl169   miastojaslo.pl170

Zachęcone do pracy z rodzicami dzieci bawiły się świetnie a przy okazji podkreślały jak ważna jest dbałość o zdrowie już od najmłodszych lat. Rysowanie w połączeniu z edukacją zdrowotną? Czemu nie!

,,Wpłynęło 20 bardzo różnorodnych i pomysłowych prac z każdej grupy (22 uczestników). Inwencja twórcza  Państwa i Waszych pociech bardzo nas zachwyciła. Wspólne działania plastyczne (razem z dzieckiem) przyniosły wspaniałe efekty. Ciekawe rozwiązania tematu pokazały, iż troska o zdrowie jest dla Waszych Rodzin sprawą priorytetową i wykorzystujecie różne, wypróbowane sposoby, by o nie dbać (oczywiście na pięknych pracach widać tylko przykłady), (…)Warto czasem znaleźć wolną chwilę, by w przyjemny sposób przeprowadzić edukację zdrowotną – informuje  Kadra Pedagogiczna przedszkola.

miastojaslo.pl171   miastojaslo.pl172   miastojaslo.pl173

Działania plastyczne ćwiczą sprawność manualną wraz z koordynacją wzrokowo-ruchową. Ekspresja artystyczna  pozwala dziecku wyrazić siebie, odzwierciedla przeżycia i sposób widzenia świata. Wspólne rysowanie pomaga w budowaniu więzi z dorosłym i zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pewność u dziecka.

Wystawa prac czynna będzie do 30 kwietnia.

Anna Dziura