Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Przydrożne kapliczki w JDK

4

Ponad 350 prac z 38 szkół i jednostek kultury wpłynęło na VII Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, organizowany przez Jasielski Dom Kultury.

W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Przydrożne kapliczki w podkarpackim pejzażu”. Jego rozstrzygnięcie oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. - To miłe, że tak licznie dzieci wzięły udział w naszym konkursie. To wspaniałe, że pamiętacie o tych kapliczkach, które są symbolem historii, czyli przemijania – mówił podczas wręczania nagród Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

1


Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu jasielskiego. Jury oceniając prace brało pod uwagę: estetykę i staranność wykonania, inwencję twórczą dziecka, ogólny wyraz artystyczny oraz samodzielność. - Poziom wszystkich prac był wysoki i ciekawy. Nad każdą z nich można było się zatrzymać, każda z nich coś wnosiła: piękna kolorystyka, bardzo dobrze zachowane proporcje, zarówno samych kapliczek, jak i całego obrazu. Trudno było podjąć decyzję, komu które miejsce przyznać, bo każda praca nadawała się do wyróżnienia, już chociażby za sam udział w konkursie – mówi Tomasz Kasprzyk, fotografik, członek komisji konkursowej.
Nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy prace można oglądać do 30 listopada 2013 r. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury (I piętro).

2


***

Nagrodzeni:
kategoria I (kl. I – III szkoły podstawowe): 1. Nina Zoła - Zespół Szkół w Woli Dębowieckiej, 2. Magdalena Janusz - Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Jaśle, 3. Filip Preisner - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jaśle, 4. Maria Adamska - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle, 5. Amelia Michalec - Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Jaśle.
kategoria II (kl. IV – VI szkoły podstawowe): 1.Klaudia Lach - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jaśle, 2.Adam Czyżowicz - Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, 3. Julia Węgrzyn - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach, 4. Maciej Szpak - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle, 5. Natalia Jędryczka - Szkoła Podstawowa w Dobryni.
kategoria III ( gimnazja ): 1.Milena Rzońca - Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, 2. Maria Gizara -Gimnazjum w Skołyszynie, 3. Oliwia Augustyn - Gimnazjum Publiczne w Dębowcu, 4. Katarzyna Czajka - Gimnazjum Nr 2 w Jaśle, 5. Joanna Mitoraj - Gimnazjum w Skołyszynie.
Nagrodę specjalną za „Tryptyk” otrzymała Izabela Świątek, gimnazjalistka, reprezentantka Młodzieżowego Domu Kultury.

kp (JDK)

 

50000 Pozostało znaków