Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Policjanci rozdawali odblaski

1970424647Wczoraj policjanci z jasielskiej drogówki rozdawali odblaskowe kamizelki, opaski i plecaki.

Podczas akcji funkcjonariusze zachęcali do noszenia elementów odblaskowych i przypominali o zmianie przepisów dotyczących ich stosowania przez pieszych. Fundatorem tych przedmiotów jest Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
Akcja rozpoczęta wczoraj przez podkarpacką Policję ma propagować znajomość przepisu, który obowiązywał będzie od najbliższej niedzieli - według nowelizacji prawa o ruchu drogowym, od 31 sierpnia każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przepis nie obowiązuje pieszych, którzy poruszają się po chodniku lub drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.
951066588


Warto pamiętać o tym obowiązku - dzięki elementom odblaskowym, których używa pieszy, kierowca dostrzega go znacznie wcześniej. Na tyle wcześnie, że jest w stanie uniknąć potrącenia. Policjanci zalecają używanie odblasków także rowerzystom!
Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.
Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny od 20 do 500 złotych.

KPP w Jaśle

50000 Pozostało znaków