Podkarpacka Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W Tarnobrzegu przedstawiciele podkarpackich Uniwersytetów Trzeciego Wieku rozmawiają (20-21 czerwca) o tym, jak zacieśnić współpracę, aby oferta dla seniorów była jeszcze bardziej atrakcyjna.

W pierwszym dniu konferencji uczestniczył Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeusz Pióro. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele kilkunastu Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Podkarpacia, z województwa świętokrzyskiego, a także z Odessy.

Konferencja została zorganizowana po to, żebyśmy mogli wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o tym, jak najlepiej organizować zajęcia dla seniorów, jak tworzyć bazy wykładowców – tłumaczy Krystyna Frąszczek, prezes UTW w Tarnobrzegu i jednocześnie wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku – spotkanie jest bardzo potrzebne, aby zacieśnić współpracę Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podkarpaciu, bo każde współdziałanie jest dobre, a patrząc na inne województwa w kraju, wiem, że możemy jeszcze więcej wspólnie zdziałać.

Obecny na konferencji Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeuszu Pióro gratulując uczestnikom spotkania aktywności, pasji i chęci działania, powiedział:

Mam nadzieję, iż obrady przyniosą owocne wyniki i pomogą w jeszcze szerszym propagowaniu tych idei i rozwiązań, które umożliwiają ludziom w starszym wieku dalszy rozwój zarówno intelektualny, jak i duchowy oraz zaspokoją głód wiedzy – mówił Tadeusz Pióro.

Drugi dzień konferencji ma formę warsztatów, na których uczestnicy wymieniają się doświadczeniami.

Monika Konopka
Departament Organizacyjny

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.