Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Ogólnopolski konkurs Śniadanie Daje Moc rozstrzygnięty!

Ogólnopolski konkurs Śniadanie Daje Moc rozstrzygnięty!Pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015 dobiegł końca a wraz z nim czas na podsumowanie pierwszego etapu programu Śniadanie Daje Moc i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych. Na konkurs nadesłano ponad 800 reportaży! Najlepsze okazały się prace dwóch klas z województwa świętokrzyskiego
i klasy z województwa śląskiego. Konkurs został przeprowadzony w ramach czwartej edycji programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia, czyli koalicja firm Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka.

Do zwycięskich szkół właśnie trafiły nagrody, a niebawem rusza rekrutacja do jubileuszowej 5. edycji programu Śniadanie Daje Moc. Jako zachętę do przyłączenia się do programu przedstawiamy zwycięskie prace nadesłane na konkurs na najlepszy reportaż z obchodów ogólnopolskiego Dnia Śniadanie Daje Moc. Reportaże prezentują, jak ciekawa może być nauka o zdrowym odżywianiu. Zadaniem wychowanków polskich szkół podstawowych było przygotowanie pod opieką nauczycieli pracy relacjonującej lekcję zdrowego śniadania, która odbyła się w tym roku 7 listopada 2014 roku . To święto w programie Śniadanie Daje Moc przypomina o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowionym w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. W ramach konkursu uczestnicy udokumentowali swoje działania na trzy różne sposoby:
w formie filmu, zdjęć i prezentacji. Szkoły z województwa podkarpackiego wysłały około 40 reportaży. Spośród nadesłanych prac wybrano trzy najciekawsze propozycje.

„Szkoły po raz kolejny pokazały, że śniadanie wcale nie musi być nudne i nadesłały wiele ciekawych reportaży. Bardzo cieszymy się, że dzięki wspólnemu gotowaniu coraz więcej uczniów i rodziców poznaje zasady zdrowego żywienia. Mamy nadzieję, że każdego ranka będą pamiętać o solidnym
i wartościowym śniadaniu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale również dziękujemy wszystkim szkołom, które przesłały prace i wzięły udział w tegorocznych obchodach Dnia Śniadanie Daje Moc” – mówi Ewa Gayny przedstawicielka Partnerstwa dla Zdrowia, jedna z Jurorek.

Jurorzy konkursu, w skład którego wchodzili przedstawiciele Partnerstwa dla Zdrowia, wyłonili zwycięzców w 3 kategoriach:

1. Film: Szkoła Podstawowa w ZSO im. E. Szylki w Ożarowie, Klasa: 3b
2. Prezentacja: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17
w Świętochłowicach, Klasa: 2a
3. Zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sarnówku, Klasa: 2

W konkursie nagrody otrzymały: szkoła, nauczyciele oraz uczniowie. Zwycięskie prace można zobaczyć na oficjalnej stronie programu Śniadanie Daje Moc: www.sniadaniedajemoc.pl

Elżbieta Burza

50000 Pozostało znaków