Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

LOTOS wspiera wyposażenie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

IS DSCN2569

W dniu 27 listopada 2013 r. odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu medycznego zakupionego ze środków Grupy LOTOS dla Szpitala Specjalistycznego Jaśle.

W tym roku Grupa LOTOS sfinansowała zakup wiertaki ortopedycznej dla Bloku Operacyjnego mieszczącego się przy Oddziale Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki. Wiertarka (napęd) służy do zabiegów kostnych u pacjentów po wszelkiego typu urazach narządu ruchu, w tym urazach ręki, w których Oddział specjalizuje się od 15 lat. Na Ortopedycznym Bloku Operacyjnym wykonuje się około 1600 zabiegów rocznie. Operowani pacjenci to nie tylko mieszkańcy Województwa Podkarpackiego ale także osoby z całej Polski.

IS DSCN2573


 

Grupa LOTOS nie pierwszy raz wsparła Szpital Specjalistyczny w Jaśle. Od kilku lat regularnie udzielana jest pomoc finansowa przeznaczona na zakupy sprzętu medycznego. Dzięki temu szpital został doposażony w nóż harmoniczny wraz z oprzyrządowaniem, pompy infuzyjne, holterowski rejestrator ciśnienia tętniczego oraz diatermię elektrochirurgiczną.

- Pomoc ta jest szczególna ze względu na szybkość jej udzielania i zrozumienie okazywane dla potrzeb poszczególnych oddziałów naszego szpitala - mówi Michał Burbelka, Dyrektor Jasielskiego Szpitala.

IS DSCN2576


 

- Działania te wpisują się w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu, dzięki czemu udowadniamy, że Grupa LOTOS nie tylko potrafi zarabiać pieniądze, ale też potrafi się nimi dzielić, a w tym przypadku jest to szczególnie cenne, ponieważ chodzi o ludzkie zdrowie i życie - mówi Robert Bialik, Prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle

50000 Pozostało znaków