Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Konkurs plastyczny z okazji Roku Jana Matejki

Konkurs plastyczny z okazji Roku Jana Matejki

Jasielski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych z powiatu jasielskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. „Jan Matejko oczami dzieci”.
W 2023 roku przypada 185. rocznica urodzin oraz 130. rocznica śmierci Jana Matejki, wybitnego polskiego malarza. Jego twórczość, ale także niezłomna postawa obywatelska sprawiły, że na stałe zapisał się na kartach historii kraju.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, wspieranie rozwoju talentów i umiejętności plastycznych, prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości młodzieży. Prace konkursowe należy przesłać do 24 listopada br., na adres Jasielskiego Domu Kultury: ul. Kołłątaja 1, 38-200 Jasło.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 7 grudnia br., o godz. 14.00 w JDK. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie. Wystawa pokonkursowa trwać będzie od 7 – 31 grudnia 2023 r.
Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu jest instruktor ds. plastyki Katarzyna Wójcik, tel.13 44 351 54, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

JDK