Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Jasielskie Jazzowe Klimaty

jasmaty

W tym roku już po raz X odbędą się JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza. Miłośników Jazzu zapraszamy na koncerty 24 i 28 listopada oraz 3 grudnia br. Wystąpią: Tercet Kamili Drabek, Kwartet Henryka Miśkiewicza oraz zespół Wojciecha Sanockiego.

Tercet Kamili Drabek to jeden z ciekawszych i najbardziej docenianych młodych zespołów jazzowych w Polsce. Ich muzyka jest pełna śpiewnych, folkowych melodii, wykonanych z rockową energią i młodzieńczym wdziękiem. To jazz zagrany „po polsku” – z dużą dozą słowiańskiego liryzmu, ale i z nie mniejszym poczuciem humoru. Szczerość i pełen profesjonalizm zapewnił muzykom uznanie krytyków i sympatię publiczności. Dzięki wygranej w konkursie na Jazzowy Debiut Fonograficzny 2019, zespół wydał swój pierwszy album pt. „Muzyka Naiwna”. Tercet tworzą: Marcin Konieczkowicz – saksofon, Kamila Drabek – kontrabas i Kacper Kaźmierski – perkusja. Zespół wystąpi w piątek, 24 listopada br. o godzinie 18.00. Cena biletu – 50 zł.

Kwartet Henryka Miśkiewicza tworzą znakomici muzycy, uznani w kraju i na świecie. Lider zespołu był jednym z ulubionych muzyków jazzowych Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Teraz, jeden z najważniejszych saksofonistów w polskim jazzie podczas koncertu w Jaśle, przypomni najpiękniejsze kompozycje prekursora tego gatunku muzycznego w kraju. Będą to zarówno tematy filmowe, jak i piosenki, które nuciła cała Polska. Kwartet tworzą: Henryk Miśkiewicz – saksofony; Wojciech Majewski – fortepian; Sławomir Kurkiewicz – kontrabas i Michał Miśkiewicz – perkusja.

Muzycy przypomną filmowe przeboje Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza we wtorek, 28 listopada br. o godzinie 18.00. Cena biletu – 90 zł.

Największe filmowe przeboje, kompozycje znane i lubiane w jazzowej odsłonie usłyszą uczestnicy grudniowego koncertu, w ramach dziesiątej, jubileuszowej edycji JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. W wykonaniu znakomitych muzyków usłyszymy m.in. tytułową kompozycję z „Czterdziestolatka” czy Suitę z filmu „Janosik”. Koncert jest doskonałą propozycją na grudniowy, zimowy wieczór. Wystąpią: Adrianna Noszczyk – wokal; Wojciech Sanocki – fortepian, aranżacje; Stanisław Sroka – gitary; Paweł Palcowski – trąbka; Piotr Górka – kontrabas i Arek Skolik – perkusja. Niedziela, 3 grudnia br., godzina 18.00. Cena biletu – 60 zł.

Zapraszamy!