Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Wiosenny rozkwit talentów w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle

plakat media

Świętowanie Dnia Odkrywania Talentów rozpoczniemy 25. Konkursem Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER.

Konkurs ten przyczynił się do rozwoju kariery wielu obecnych wokalistów. Śpiewali u nas m.in. Mateusz Mijal, Urszula Drożdż, Rafał Kamiński.
W konkursie obecnie startują wokaliści z całego Podkarpacia i województwa małopolskiego. W ubiegłym roku, w kategorii wiekowej: uczniowie gimnazjum, zwyciężyła Patrycja Nocek, mieszkanka powiatu jasielskiego (reprezentująca Gimnazjum w Błażkowej). Pokonała sporą konkurencję z takich miast jak: Rzeszów, Krosno, Nowy Sącz, Gorlice, Leżajsk, Mielec. Również wśród laureatów z kategorii szkół ponadgimnazjalnych Jasło miało swoją reprezentantkę – Natalia Pawlik z MDK w Jaśle zajęła III miejsce.
W tegorocznym konkursie udział weźmie 48 wokalistów. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starosta Jasielski. Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Tygodnik Nowe Podkarpacie i Telewizja TV Jasło.
W klimacie piosenki – nie tylko obcojęzycznej – pozostaniemy do wieczora, kiedy to młodzież z sekcji wokalnej w koncercie zatytułowanym „Piosenki z ekranu” zaprezentuje utwory m.in. z takich filmów, jak: „Brunet wieczorową porą”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Szpieg w masce”, „Django”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Rocky”. Podczas koncertu wystąpią: Ewa Machowska, Magdalena Myśliwiec, Maja Piskadło,Natalia Pawlik , Martyna Jedziniak, Daniela Burda, Małgorzata Kwiatkowska, Gabriela Kiszka, Mariusz Chajec. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.
Na tym jednak nie zakończymy obchodów święta talentów, które przedłuży się do dwóch dni. W piątek odbędzie się happening plastyczny „Siódma strona świata. Podróż do własnego wnętrza” organizowany wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Wilkasach k. Giżycka reprezentowanym przez artystę plastyka Jacka Zemana.
Wieczorem zapraszamy na pokaz filmów niezależnych, podczas którego zostaną wyświetlone trzy filmy dotyczące polskiej emigracji zarobkowej.
Jako Miejsce Odkrywania Talentów cały rok dbamy o rozwój pasji młodych mieszkańców naszego terenu. W święto Odkrywania Talentów mamy okazję zaprezentować efekty pracy wielu uzdolnionych ludzi i wypromować tym samym ich działalność na rynku nie tylko lokalnym. Mamy nadzieję, że tegoroczne obchody zaobfitują w udane debiuty, zaskakujące premiery i niezapomniane wrażenia artystyczne!
Serdecznie zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle w dniach 21 – 22 marca br.
25. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER – 21 marca, godz. 10.00
Koncert piosenek filmowych – 21 marca, godz. 18.00
Happening plastyczny – 22 marca, godz. 11.00
Pokaz filmów niezależnych – 22 marca, godz. 18.30

Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.mdkjaslo.pl

MDK w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków