Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Stypendium Artystyczne im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza – złóż wniosek

matuszkiewiczDo 30 kwietnia br. w Urzędzie Miasta w Jaśle przyjmowane będą wnioski o przyznanie Jednorazowego Stypendium Artystycznego im. Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza dla osób szczególnie uzdolnionych muzycznie.

Dzięki uprzejmości brata Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Lesława Matuszkiewicza i przekazaniu przez niego środków finansowych na rzecz uzdolnionej młodzieży działającej w obszarze twórczości muzycznej, ogłaszamy nabór wniosków o przyznanie Jednorazowego stypendium Artystycznego im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Kwota stypendium wynosi od 2 do 5 tys. złotych.

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz to Honorowy Obywatel Miasta Jasła, wybitny muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor muzyki do wielu popularnych seriali i filmów m.in. „Janosika”, „Wojny domowej”, „Stawki większej niż życie”, „Czterdziestolatka”.

O stypendium ubiegać się mogą osoby, które stale zamieszkują na terenie Jasła, wyróżniają się talentem i swoimi osiągnięciami artystycznymi promują miasto. Wnioski mogą składać zarówno zainteresowani twórcy, jak i organizacje społeczne działające na terenie Jasła.

Decyzję o tym, kto i na co otrzyma stypendium podejmuje Burmistrz Miasta Jasła po zapoznaniu się z opinią i wnioskami komisji stypendialnej, w skład której wchodzą: przedstawiciel burmistrza oraz dyrektorzy miejskich instytucji kultury.

Wniosek należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2023 r. w Kancelarii Urzędu Miasta w Jaśle. Szczegółowe informacje wraz z wymaganymi dokumentami znajdują się pod linkiem: https://um_jaslo.bip.gov.pl/zb-2023-r/zarzadzenie-nr-v-49-2023-burmistrza-miasta-jasla-z-15-marca-2023-r.html

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, pod nr tel.: 13 448 63 75.

Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków