Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Relacja z pokazu filmów niezależnych

3

W piątkowy wieczór 22 marca br. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle pokaz filmów niezależnych.

Tematem pokazu była emigracja zarobkowa Polaków. Pierwszy film zatytułowany „Berlin” to etiuda na temat życia za granicą opowiedziana poprzez rozmowy telefoniczne bohatera z bliskimi pozostającymi w kraju.
Drugi film pt. „Uciec stąd” opowiadał o kumplach z poznańskich blokowisk, którzy chcą wyjechać do USA. Oba filmy wyreżyserowane zostały przez znanego twórcę offowego Mathiasa Mezlera.
Trzecią propozycją był film dokumentalny „Polak w Chicago” Mariusza Mościckiego. Twórca filmu próbował znaleźć odpowiedź na pytanie: jaki jest Polak za granicą. Wypowiedzi osób biorących udział w dokumencie w większości były bardzo negatywne. Jak wypowiedział się jeden z widzów, po zakończeniu pokazu: „Wychodzę stąd smutny”.
Pakiet filmów został przygotowany przez OFFBOX Promocja kina niezależnego, archiwum filmowe polskiej niezależnej twórczości filmowej www.offbox.pl. OFFBOX zajmuje się również wspieraniem nowej twórczości poprzez zachęcanie szerokiej rzeszy odbiorców do twórczego oglądania filmów niezależnych i motywowania do realizacji własnych projektów.

MDK Jasło

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków