Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Pokaz filmów jednominutowych

4Po raz pierwszy w Jaśle! - Pokaz filmów jednominutowych w Młodzieżowym Domu Kultury!

Serdecznie zapraszamy 12 lutego o godzinie 18.30
Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes”.
Jednominutówki powstały po to, by promować film jako jedną z form ekspresji i aby stworzyć przestrzeń dla młodych twórców poszukujących sposobu na zaprezentowanie własnej twórczości, również poza Internetem. Festiwal jest imprezą, która daje możliwość spotkania się w szerszym gronie miłośników filmu, podyskutowania o obejrzanych pracach.
Promując artystyczne oraz społecznie zaangażowane produkcje zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, festiwal nie tylko zdobył sobie wierną publiczność w całym kraju, ale stał się również pilnie obserwowanym konkursem filmu krótkometrażowego, dzięki czemu jednominutówkowe retrospekcje coraz częściej pojawiają się podczas większych przeglądów filmowych.
Jednominutówki otwarte są dla wszystkich – podczas festiwalu zbieramy i prezentujemy najlepsze filmy autorów zafascynowanych możliwościami eksperymentowania z obrazem, ludzi traktujących film jako jedną z form tworzenia osobistych manifestów, autorów bawiących się sytuacjami, bohaterami i ich historiami.
Jedyną zasadą i wymogiem jest przesłanie nam filmu trwającego dokładnie 60 sekund.
Festiwal przebiega w trzech etapach opatrzonych osobną promocją:
1! rozpoczyna go ogólnopolski konkurs,
2! jego zwieńczeniem jest odbywający się w Gdańsku pokaz finałowy filmów nagrodzonych i wybranych przez jury
3! następnie, wyselekcjonowane prace wędrują po kinach, klubach i uczelniach całego kraju, biorą udział w zagranicznych pokazach i przeglądach krótkiego metrażu.
Do tej pory pokazy zeszłorocznych edycji festiwalu dotarły do ponad 40 miast całej Polski. W tym roku, po raz pierwszy, mamy możliwość gościć Festiwal Filmów Jednominutowych w Jaśle.
Poza granicami kraju jednominutówki zaprezentowane zostały na przeglądach m.in. w Czechach, Chorwacji, Słowacji, Niemczech, Holandii, Belgii, Chinach. Prace polskich autorów – w ramach międzynarodowej wystawy przygotowanej przez The One Minutes Foundation – pojawiły się m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii.

Zapraszamy serdecznie 12 lutego (wtorek) 2013r. o godzinie 18.30. Wstęp bezpłatny!!!

MDK jasło

50000 Pozostało znaków