Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Baśniowo, magicznie i kolorowo

Baśniowo, magicznie i kolorowoJak pokonać ziejące ogniem smoki? O czym marzą księżniczki? Czy złota rybka spełnia wszystkie życzenia i skąd się bierze śnieg?

Takie pytania zadawali uczestnicy feryjnych zajęć Baśniowy eliksir w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, słuchając klasycznych baśni znanych autorów oraz opowieści z różnych stron świata.


3

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w towarzystwie Lili, miłośniczki ogrodnictwa, odwiedziliśmy krainę elfów i zbudowaliśmy domki dla małych mieszkańców baśni. Zaprzyjaźniliśmy się z Roszpunką, Kopciuszkiem i Calineczką. Uciekaliśmy przed chłodnym spojrzeniem baby Jagi, odwiedziliśmy króla Lula i poznaliśmy zasady działania głuchego telefonu.

Z najcieplejszym przyjęciem spotkał się bałwanek Olaf, któremu założyliśmy kolorową czapkę i rękawiczki, po to by mógł z nami wyruszyć w podróż po Krainie Lodu. Podczas pełnej niebezpieczeństw drogi przez lodowe pustkowia czekało nas wiele wyzwań: splatanie metrowego warkocza Elsie, zrobienie uprzęży dla renifera oraz rzut papierowymi śnieżkami do przerębli. Przekonaliśmy się, że potwory mogą być śmieszne, zwłaszcza te zrobione ze skarpety, a smoki można pokonać, grając im na harfie, jak zrobił to Tristan.


Spotkania feryjne odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 

MBP Jasło

50000 Pozostało znaków