Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

100 minut z Szymborską

100 minutW świat poezji Wisławy Szymborskiej przeniósł widzów spektakl „100 minut dla urody”.

To muzyczno - poetycka opowieść, pełna humoru, wdzięku i szczypty melancholii oparta na wierszach noblistki. Przybyli w poniedziałek, (24 października br.) do sali widowiskowej JDK spędzili sto minut z rozrywką najwyższej próby.
Widowisko opowiada o życiu, tęsknotach, poszukiwaniu prawdy i piękna, podszyte, tak charakterystyczną dla Szymborskiej serdeczną ironią. Wierszom towarzyszyła oprawa muzyczna, którą skomponowała Urszula Borkowska. Utwory rozpisane na aktorski czterogłos, szczególnie przypadły do gustu odbiorcom. Na spektakl złożyły się zarówno wiersze znane, mniej znane, jak i fragmenty „Lektur Nadobowiązkowych”, które cieszyły się największym uznaniem publiczności.

100 minut 1
Występujące w spektaklu Izabella Bukowska - Chądzyńska, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Trzepiecińska i reżyserka Magdalena Smalara, stanowią znakomity kwartet wokalny, ale każda z pań ma również swoje partie solowe.
Tegorocznymi partnerami XIV Jesiennych Spotkań Teatrem są: Unimot - Polska Multienergetyczna Firma Kapitałowa zarządzająca stacjami paliw AVIA oraz Toyota Jasło.

JDK

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków