Wpadli, gdy wracali po kolejny łup

73

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kiosku.

Podejrzani wpadli, gdy wracali na miejsce przestępstwa po kolejny łup. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Wyrwaną kratę i rozbitą szybę w jednym z kiosków w Jaśle, zauważyli policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego pełniący służbę na terenie miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i potwierdzili, że ktoś włamał się do kiosku. Łupem złodziei padły m.in. pieniądze, papierosy i kosmetyki.

Policjanci sprawdzając pobliski teren zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli szybko oddalać się w przeciwnym kierunku. Po krótkim pościgu podejrzani zostali zatrzymani. W czasie przeszukania znaleziono przy nich skradzione pieniądze i kilka paczek papierosów.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że pozostałe rzeczy pochodzące z kradzieży znajdują się w mieszkaniu jednego z mężczyzn. Ponadto okazało się, że zatrzymani „wpadli”, gdy wracali do kiosku po kolejny łup. 40-letni mieszkaniec Jasła i jego 29-letni kolega z gminy Skołyszyn trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że to nie jedyny występek, który ma na swoim koncie młodszy z mężczyzn. Funkcjonariusze potwierdzili, że kilka dni wcześniej wybił szybę w drzwiach jednego ze sklepów w Jaśle.

Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Młodszy z nich dodatkowo odpowie za uszkodzenie mienia. Obaj chcą dobrowolnie poddać się karze.

KPP w Jaśle