Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Uważajmy na kleszcze

DPP 0009W okresie wakacyjnym wielu z nas spędzi czas na działkach, terenach leśnych i nad wodą. Szczególną uwagę należy zwrócić na kleszcze.

Szacuje się, że ok. 60% kleszczy jest zarażonych groźnymi drobnoustrojami, które po ukąszeniu mogą dostać się do naszego organizmu i doprowadzić do rozwinięcia się groźnych chorób. W naszym kraju najczęściej występującymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu.
W ostatnich latach zanotowano rozszerzanie się obszarów występowania kleszczy. W naszym województwie liczba zakażonych osób wciąż rośnie. W czasie wakacji najbardziej narażone na kontakt z kleszczami są osoby zbierające jagody i grzyby, osoby spędzające dużo czasu na działce, na wsi, osoby parające się łowiectwem, wędkarstwem, uprawiające żeglarstwo śródlądowe, kajakarstwo. Najczęściej przenoszonymi chorobami są bolerioza oraz kleszczowe zapalenie mózgu.
W celu uchronienia się przed ukąszeniami kleszczy zaleca się stosowanie wierzchnich okryć osłaniających wrażliwe części ciała oraz stosowanie środków odstraszających owady.

PIS

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące postępowania w razie ukąszenia przez kleszcze znajdują się na stronie internetowej www.sanepidjaslo.pl
lek. Dariusz Pomprowicz
Inspektor Sanitarny w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków