Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Trwają intensywne prace przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle

Trwają intensywne prace przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle

Warzycka strefa inwestycyjna i osiedle Gądki – trwa budowa nowych dróg

Trwają intensywne prace przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle: w warzyckiej strefie inwestycyjnej oraz na osiedlu Gądki, przy nowym moście. Obydwie inwestycje mają być gotowe jeszcze przed końcem tego roku.

Wartość budowy drogi w strefie warzyckiej, która będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego, wynosi blisko 10 mln zł i finansowana jest ze środków norweskich oraz miasta (6,6 mln zł pochodzi z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021, a 3,5 mln to wkład miasta). Z kolei koszt budowy drogi na osiedlu Gądki, która łączyć będzie nowo wybudowany most z ul. Słoneczną, to 3,5 mln zł, z czego 95 proc. dofinansowania pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład.


Trwają intensywne prace przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle


Na osiedlu Gądki powstaje droga o długości 592 m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową. Budowana jest również kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, oświetlenie uliczne, sieć elektroenergetyczna. Przewidziano również rozbiórkę sieci elektroenergetycznej napowietrznej kolidującej z budową, przebudowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Natomiast nowa droga w strefie warzyckiej o długości 1,2 km, będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego (skrzyżowanie). Ma posiadać ścieżkę rowerową, chodnik, zjazdy, być oświetlona, a przede wszystkim posiadać parametry techniczne umożliwiające poruszanie się po niej samochodów ciężarowych (bliskość zakładów produkcyjnych).

Prace przy obydwu inwestycjach prowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

UMJ

50000 Pozostało znaków