Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Teresa Kubas-Hul nowym Wojewodą podkarpackim

Teresa Kubas-Hul - nowa Wojewoda podkarpacki rozpoczęła urzędowanie

Teresa Kubas-Hul rozpoczęła pracę na stanowisku Wojewody Podkarpackiego. W czasie konferencji prasowej mówiła o planach na najbliższą przyszłość i złożyła życzenia świąteczne mieszkańcom regionu.

Nowa wojewoda spotkała się z ustępującą I wicewojewodą podkarpackim Jolantą Sawicką, dyrektorem generalnym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Marcinem Zaborniakiem oraz z przedstawicielami mediów lokalnych.

 

- Obejmuję tę funkcję w trudnych okolicznościach, kiedy za naszą wschodnią granicą mamy konflikt zbrojny – jest wojna, kiedy na granicy protestują kierowcy, ale jestem przekonana, że mimo tych trudnych okoliczności będę sprawowała funkcję wojewody w taki sposób, że przede wszystkim będę dbała o Mieszkanki, Mieszkańców Podkarpacia. O to, aby wszyscy czuli się na terenie naszego województwa bezpiecznie, ale też żeby się województwo rozwijało – powiedziała wojewoda Teresa Kubas-Hul.

Wojewoda podkreśliła, że w Sejmie procedowana jest ustawa budżetowa.

 

- Moją rolą jest zadbanie o to, aby jak najwięcej środków trafiło na Podkarpacie na realizację różnego rodzaju programów. Na ukończeniu jest realizacja bardzo ważnej inwestycji - nowego przejścia granicznego w Malhowicach, więc przed nami zakończenie jej realizacji, wyposażenie w sprzęt i otwarcie. Tych zadań jest bardzo wiele – dodała w czasie spotkania z dziennikarzami.

Zaznaczyła że, zaraz po świętach przyjdzie czas trudnej pracy i podejmowania decyzji. Swoje urzędowanie rozpocznie m. in. od spotkania wigilijnego ze służbami mundurowymi oraz z mieszkańcami podczas wigilii miejskiej.

Wojewoda Teresa Kubas-Hul złożyła również mieszkańcom województwa najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt i pełnych ciepła spotkań przy wigilijnych stole, a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku.

Zespół Prasowy Wojewody Podkarpackiego

50000 Pozostało znaków