Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Szukamy darczyńców

2013-11-18 10-13-04-728569Projekt Szlachetna Paczka trwa i właśnie poszukuje ludzi, którzy chcą pomagać. Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy, że spełni 4 proste kroki: wybierze rodzinę, zaprosi znajomych, przygotuje paczkę i dostarczy ją do magazynu.

Projekt działa na terenie całej Polski, a na Podkarpaciu zlokalizowanych jest 25 rejonów, w których skupione są informację na temat potrzebujących rodzin. Jedne z nich zakończyły już w pierwszym tygodniu poszukiwanie darczyńców, lecz są takie rejony gdzie potrzebujących rodzin jest ciągle wiele. W naszej okolicy zlokalizowany jest rejon Jasło, gdzie już tylko 2 rodziny czekają na pomoc. Nasze wsparcie możemy pokazać Krosnu i Dukli, gdzie jeszcze po równo 20 rodzin czeka na pomoc.
Darczyńcą może zostać każdy i wbrew pozorom nie musi być to osoba zamożna. Wystarczy, że zgromadzi wokół siebie swoich znajomych, rodzinę, sąsiadów i wspólnymi siłami stworzą odpowiednią paczkę dla potrzebującej rodziny. Nie wiedziałam czy podołam temu zadaniu, ze względu na moje możliwości finansowe, ale postanowiłam, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ta rodzina otrzymała paczkę i udało się! Historia tej rodziny poruszyła mnie ogromnie i każdego komu ją opowiedziałam. Pomoc w przygotowaniu paczki szła z wszystkich stron, począwszy od sąsiadów, przez rodzinę i przyjaciół po znajomych z pracy. Udało się zebrać kilkanaście kartonów z żywnością, środkami czystości, ubraniami i wszystkimi potrzebnymi rzeczami. Byłam niezwykle wzruszona kiedy wolontariusz opowiadał o dostarczeniu paczki. – opowiada pani, która w ubiegłym roku była darczyńcą. Paczki w tym roku przygotowują sportowcy, celebryci, firmy, szkoły oraz osoby prywatne.
Aby zostać darczyńcą wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę. Następnie należy przygotować paczkę. Do jej robienia dobrze jest zaprosić wszystkich znajomych. Wolontariusz opiekujący się rodziną udziela wszystkich pomocnych informacji dotyczących rodziny i przygotowania paczki. Czas na jej przygotowanie wyznaczony jest do finału projektu, czyli 13-14 grudnia, kiedy to darczyńca dostarcza paczki do odpowiedniego magazynu, a stamtąd wolontariusz zawozi ją do rodziny. Po dostarczeniu informuje darczyńcę o reakcji rodziny.
W tym roku Szlachetna Paczka chce dotrzeć do około 800 rodzin na Podkarpaciu.

Magdalena Kożuszek

50000 Pozostało znaków