Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

„STUDIO ŚDM” w TVP3 Rzeszów

„STUDIO ŚDM” W TVP3 RZESZÓWW tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży odbywające się w Krakowie, Telewizja Rzeszów przygotowywać będzie specjalny cykl „Studio ŚDM”. Programy realizowane „na żywo” będą się ukazywać codziennie od 20 do 24 lipca o godz. 20.30.

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie wielodniowe, składające się z dwóch etapów. Pierwszy to „Dni w Diecezjach”, kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, m.in. na Podkarpaciu. Drugi etap to tygodniowy pobyt w Krakowie. Przed wyjazdem do stolicy Małopolski pielgrzymi mają czas na wzajemnie poznanie, integrację i zwiedzania regionu, w którym przebywają. Do województwa podkarpackiego przyjedzie kilka tysięcy osób z całego świata. W programach przygotowywanych przez TVP3 Rzeszów widzowie zobaczą relacje z imprez i wydarzeń, które są związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, a dzieją się w Rzeszowie i w całym województwie podkarpackim. 

W audycjach będzie można m.in. obejrzeć rozmowy z pielgrzymami z całego świata oraz osobami bezpośrednio zaangażowanymi w organizację ŚDM. Telewizja Rzeszów przyjrzy się, jakie atrakcje przygotowały poszczególne diecezje województwa podkarpackiego. Reporterzy postarają się przybliżyć widzom atmosferę i duchowy nastrój towarzyszący Światowym Dniom Młodzieży. 

- Nasz specjalny program na żywo będą uzupełniać szczegółowe relacje z różnych miejsc regionu, do których przyjechali pielgrzymi z ponad 40-tu krajów świata, mówiący kilkunastoma językami – zapowiada wydawca programu Anna Tomczyk, dziennikarka Telewizji Rzeszów.

Plenerowe studia TVP3 Rzeszów staną m.in. w Parku Papieskim i na rynku w Rzeszowie. Autorami programów są Anna Tomczyk i ks. Józef Brzostowski, a gospodarzami studia będą Marta Januszewska i Adam Bienias. 

„Studio ŚDM” to specjalna oferta programowa dla widzów Podkarpacia. Chcemy pokazać jak różnorodny, kolorowy i gościnny jest nasz region. Chcemy też wspólnie z pielgrzymami i wolontariuszami zaprosić wszystkich chętnych do wyjazdu na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa! – mówi ks. Józef Brzostowski, dziennikarz Telewizji Rzeszów.

„Studio ŚDM” na antenie TVP3 Rzeszów- codziennie od 20 do 24 lipca o godz. 20.30 

20.07. Park Papieski 
21.07. Rynek w Rzeszowie 
22.07. Rynek w Rzeszowie 
23.07. Hala Podpromie 
24.07. Park Papieski

50000 Pozostało znaków