Stanisława Ablewicz uhonorowana odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej

Stanisława Ablewicz uhonorowana odznaką  Zasłużony dla Kultury Polskiej

Jasielski Adam Kmiecik podczas III Powiatowego Dnia Matki w Warzywach wręczył Stanisławie Ablewicz odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W dniu 24 maja, podczas III Powiatowego Dnia Matki w Warzycach, Stanisława Ablewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z siedzibą w Szebniach, została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W imieniu Bogdana Zdrojewskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie wręczył Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Stanisława Ablewicz uhonorowana odznaką  Zasłużony dla Kultury Polskiej

To dla mnie wielka przyjemność, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski upoważnił mnie do wręczenia pani Stanisławie Ablewicz, dyrektorowi biblioteki w Szebniach, odznaczenia „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznakę tę nadaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Myślę, że jest to kwintesencja tego, co Pani Ablewicz robi. To dbałość o naszą kulturę, czystość języka polskiego, organizacja różnego rodzaju konkursów literackich, poetyckich. To odznaczenie jest pewnego rodzaju ukoronowaniem tego, co robi i podziękowaniem za to, co robi dla promowania tradycji naszego regionu – powiedział starosta.

Stanisława Ablewicz uhonorowana odznaką  Zasłużony dla Kultury Polskiej

Stanisława Ablewicz, dziękując za wyróżnienie podkreślała, że: To nie tylko moja zasługa, ale całego zespołu bibliotekarskiego. Koleżanek, które na co dzień pracują w filiach z naszymi mieszkańcami, promują czytelnictwo, starając się z wielkim sercem ocalić od zapomnienia historię, tradycję i naszą lokalną kulturę.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Senator RP Alicja Zając, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, członek Zarządu Powiatu Henryk Motkowicz, radny Powiatu Jasielskiego Tadeusz Gorgosz oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu.

Starostwo Powiatowe w Jaśle