Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Rozpoczynają się zapisy do przedszkoli

1

15 marca rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2013/2014.

Na terenie miasta Jasła funkcjonuje dziewięć przedszkoli publicznych oraz cztery prywatne. Dodatkowo miasto prowadzi oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Rekrutacja w przedszkolach miejskich trwać będzie do 31 marca br., w prywatnych cały czas.

Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkoli publicznych mają dzieci 5 i 6-letnie zamieszkałe na terenie miasta Jasła, które są objęte obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym. Zapisów mogą dokonywać rodzice bądź prawni opiekunowie dzieci, osobiście zgłaszając się do wybranej placówki.

- Przypominamy, że w roku szkolnym 2013/2014 obowiązkowo do przedszkoli będą uczęszczać dzieci, które w bieżącym roku kalendarzowym ukończyły, bądź ukończą 5 lat. Ponadto w tym roku po raz ostatni rodzice mają jeszcze prawo wyboru, czy sześciolatek pójdzie do przedszkola czy do 1 klasy szkoły podstawowej. W przyszłym roku dzieci sześcioletnie będą już obowiązkowo uczęszczać do klas pierwszych – informuje Wydział Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle.

W Jaśle funkcjonują również cztery przedszkola niepubliczne: Niepubliczne Bajkowe Prywatne Przedszkole, Prywatne Kubusiowe Przedszkole, Niepubliczne Przedszkole Integracyjno-Językowe „Jaś i Małgosia” oraz Społeczne Przedszkole w Zespole Szkół Społecznych w Jaśle. W tych przedszkolach zapisów można dokonywać prze cały rok bezpośrednio w placówkach bądź telefonicznie.

UMJ

50000 Pozostało znaków