Rozmowy z Nadleśnictwem Kołaczyce w sprawie połączenia Brzezówki i Potakówki

rozmowyTrwają rozmowy na temat wymiany działek pomiędzy Nadleśnictwem Kołaczyce a Gminą Tarnowiec.

9 lutego 2021 r., w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyło się spotkanie, z udziałem Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, Członka Zarządu Powiatu w Jaśle Jana Muzyki, Wójta Gminy Tarnowiec Miłosza Leszkiewicza, Przewodniczącego Rady Gminy Tarnowiec Jarosława Pękali i Nadleśniczego Nadleśnictwa Kołaczyce Artura Paczkowskiego, podczas którego ustalono szczegółowe zasady wymiany działek.

Podczas spotkania ustalono, że Nadleśnictwo Kołaczyce przekaże Gminie Tarnowiec działkę stanowiącą drogę, a w zamian otrzyma działkę leśną należącą do gminy. Zamiana tych gruntów pozwoli Gminie Tarnowiec na wykonanie drogi łączącej dwie miejscowości – Potakówkę i Brzezówkę, o co mieszkańcy obu miejscowości zabiegali od wielu lat.

Jan Muzyka – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle podziękował Nadleśniczemu Nadleśnictwa Kołaczyce Arturowi Paczkowskiemu za dobrą wolę i procedowanie tej wymiany.

Po dokonaniu niezbędnych procedur nastąpi zamiana gruntów aktem notarialnym, co umożliwi budowę drogi gminnej.

Podczas spotkania Jan Muzyka przypomniał również, aby dokonać zamiany działki należącej do Nadleśnictwa Kołaczyce, położonej w centrum Tarnowca, obok stadionu, za część lasu gminnego. Wówczas działkę tę będzie można przeznaczyć na parking i cele rekreacyjne.

Powiat Jasło