Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Podsumowanie majowego weekendu na drogach

1

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań "Majowy weekend 2013".

Od minionego wtorku do niedzieli doszło do trzech wypadków drogowych, w których ucierpiało sześć osób. Funkcjonariusze interweniowali również w związku z sześcioma kolizjami drogowymi i zatrzymali trzynastu nietrzeźwych kierowców.

2

Do pierwszego wypadku doszło w minioną sobotę około godz. 1.00 we Wrocance. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 22-latek kierujący volkswagenem jetta na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala. Kierowca nie doznał poważnych obrażeń i po udzielonej mu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Jak się okazało, 22-latek kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Podróżująca wraz z nim 24-letnia kobieta i 22 –letni mężczyzna z uwagi na doznane urazy zostali hospitalizowani.
Kilkanaście godzin po tym zdarzeniu, policjanci interweniowali w związku z drugim wypadkiem, który miał miejsce w Nawsiach Kołaczyckich. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca fordem focusem, po ominięciu stojącego na poboczu pojazdu, potrąciła jadącą przed nią rowerzystkę, która skręcała w lewo w drogę dojazdową do prywatnych posesji. Kierująca rowerem 14-latka uderzyła w przednią szybę samochodu i upadła na jezdnię. Z obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu. Kierująca fordem 24-latka nie ucierpiała w zdarzeniu, była trzeźwa.
Do trzeciego wypadku doszło wczoraj około godz. 23.00 w Przysiekach. Kierujący osobowym audi na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewa. Samochodem jechało dwóch 19-latków. Obaj z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Jeden z nich był pod wpływem alkoholu. Miał blisko 2 promile. Trwają policyjne ustalenia, który z młodych mężczyzn kierował samochodem.
Policjanci w czasie majowego weekendu interweniowali również w związku z sześcioma kolizjami drogowymi. Główną przyczyną tych zdarzeń było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc "pod wpływem". Policjanci ujawnili trzynaście takich przypadków. Wśród zatrzymanych niechlubnym rekordzistą okazał się 56-letni mieszkaniec Jasła, który kierował oplem astra mając w organizmie trzy promile alkoholu.

KPP Jasło

50000 Pozostało znaków