Ostrzeżenie o burzach z gradem w dniach 09 – 10.07.2014 r.

DPP 1192Stopień zagrożenia: 2

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że od godz. 11:00 dnia 2014-07-09 do godz. 04:00 dnia 2014-07-10 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie około 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie opady gradu.
Burze z gradem mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem :

UPRASZA SIĘ O :

1.Dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami z gradem (pozamykanie okien, drzwi).
2.Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.
3.Usunięcie samochodów z okolic drzew.
4.Dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle