Oddział geriatryczny w Jaśle oficjalnie otwarty

szp4Po kilkudziesięciu latach w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle utworzono nowy oddział szpitalny.

Oddziałem tym jest Oddział Geriatryczny , który dysponuje16 łóżkami rozmieszczonymi w 4 salach. Oddział został wyposażony w aparaturę medyczną m.in. defibrylator, kardiomonitory i pompy infuzyjne. Łazienki zostały dostosowane do potrzeb osób starszych poprzez zamontowanie odpowiednich uchwytów, które ułatwią poruszanie się i korzystanie z urządzeń sanitarnych.

szp5

Starania o otwarcie Oddziału Geriatrycznego są dowodem troski władz Powiatu i Dyrekcji Szpitala o zdrowie seniorów z naszego regionu. Jak wszystkim wiadomo demograficzna struktura społeczeństwa wymaga od szpitali poszerzenia bazy i zakresu świadczeń zdrowotnych dla osób starszych.

szp2

szp3

- Jest to nieduży ale potrzebny oddział. Nasze starania trwały od lutego zeszłego roku. Należało dokonać niezbędnego remontu, kupić niezbędny sprzęt oraz pozyskać specjalistę w dziedzinie geriatrii, a o takiego jest bardzo trudno. Specjalistów w tej dziedzinie jest mało. Nam się taki manewr udał. – mówi Michał Burbelka dyrektor jasielskiego szpitala.

Świadczenia zdrowotne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia udzielane są na oddziale od 01.09.2014 r.