Kto się dostał do Sejmu i Senatu? Znamy wyniki wyborów z naszego okręgu

Za nami wybory z rekordową frekwencją 73,9 procent. Ten rezultat jest najlepszym w historii III RP. Według danych late poll najliczniej do urn udali się 50-54-latkowie (84,4 %). Zaskakujący wynik dotyczy też osób w wieku 18-29 lat. Najmłodsi wyborcy ponad 70 %.

Fotografia przedstawia senator Alicję Zając oraz poseł Marię Kurowską

Prawo i Sprawiedliwość wygrało w Jaśle i Powiecie Jasielskim

Największą liczbę głosów w Jaśle i powiecie jasielskim uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Jak wygląda podział mandatów w poszczególnych ugrupowaniach? Zapraszamy do zapoznania się z dalsza częścią artykułu.

Okręg wyborczy numer 22 w wyborach do Sejmu w 2023 r. obejmował powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz dwa miasta na prawach powiatu Krosno oraz Przemyśl. W okręgu wyborczym numer 22 można było zdobyć 11 mandatów.

Posłami zostali:

Prawo i Sprawiedliwość - 7 mandatów: Marek Kuchciński, Anna Schmidt, Piotr Uruski, Maria Kurowska, Teresa Pamuła, Piotr Babinetz, Tadeusz Chrzan

Koalicja Obywatelska - 2 mandaty: Joanna Frydrych, Marek Rząsa

Trzecia Droga - 1 mandat: Bartosz Romowicz

Konfederacja -1 mandat: Andrzej Zapałowski

O mandat senatorski okręgu 57 ubiegało się czworo kandydatów. Zwycięstwo odniosła Alicja Zając z Prawa i Sprawiedliwości, zyskując 98 783 głosów (56,72%).

Źródło danych: PKW