Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Jasielskie Pudełko Życia

Fundacja „Mówisz-Masz” rusza ze społeczną akcją „Jasielskie Pudełko Życia”


Fundacja „Mówisz-Masz” przygotowała akcję „Jasielskie Pudełko Życia”, która przeznaczona dla seniorów, osób samotnych, a także dla opiekunów osób zależnych. Jej celem jest pomoc w sytuacji, gdy służby medyczne muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może opóźnić akcję. 


W środku „Pudełka Życia” znajduje się dwustronna karta informacyjna, która jest kluczem do przeprowadzenia prawidłowej akcji ratunkowej. Do pakietu dołączony jest magnez, który należy przykleić na drzwiach lodówki.  Pudełko z wypełnioną ankietą należy położyć na górnej półce w drzwiach lodówki. 
Karta powinna być wypełniona drukowanymi literami, a informacje w niej zawarte muszą mieć wiarygodny charakter. Składa się ona z części medycznej i społecznej. Pierwsza część ma za zadanie poinformować ratowników o stanie zdrowia poszkodowanego. Pojawiają się w niej informacje o chorobach, alergiach, operacjach przebytych przez pacjenta, a także lista leków  przez niego przyjmowanych. Wszystko to jest potwierdzone podpisem i pieczątką lekarza rodzinnego. Druga strona karty nazywana jest ankietą społeczną. Dzięki niej ratownicy i lekarze wiedzą, z kim w razie potrzeby się kontaktować, komu przekazać klucze od mieszkania, a także kto przejmie opiekę nad ewentualnym zwierzęciem poszkodowanego. 


Akcja „Jasielskie Pudełko Życia” została przygotowana przez Fundacją „Mówisz-Masz”. Pakiety będą rozdawane bezpłatnie przez przedstawicieli fundacji poprzez Kluby Seniora, przewodniczących jasielskich osiedli, a także w innych miejscach, które skupiają seniorów. 
Fundacja przygotowała akcję w porozumieniu ze Szpitalem Specjalistycznym w Jaśle, Pogotowiem Ratunkowym Krosno, które obsługuje powiat jasielski oraz została objęta Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła. 


Fundacja Mówisz-Masz

50000 Pozostało znaków