Jasielska „czwórka” doczekała się nowej sali gimnastycznej

Jasielska „czwórka” doczekała się nowej sali gimnastycznej5 lutego br. odbyło się otwarcie nowej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

Uroczystość uświetnili przedstawiciele Senatu RP, posłowie, władze oświatowe i samorządowe oraz członkowie społeczności szkolnej – uczniowie, rodzice i nauczyciele.

W nowym obiekcie gościliśmy m. in. : Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Marzennę Drab, Senator RP – Alicję Zając, Posłów – Krystynę Wróblewską oraz Bogdana Rzońcę, Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Alinę Pieniążek. Licznie przybyli przedstawiciele władz lokalnych i osiedlowych – Burmistrz Miasta Jasła – Ryszard Pabian, Zastępca Burmistrza – Antoni Pikul, Skarbnik Miasta Jasła – Jacek Borkowski, Sekretarz Urzędu Miasta Jasła – Paweł Rzońca, Przewodniczący Rady Miasta Jasła – Henryk Rak wraz z zastępcami – Urszulą Czyżowicz i Andrzejem Dybasiem, radni – Roman Strojek i Lech Polak, Ojciec Gwardian Klasztoru Ojców Franciszkanów – Krzysztof Kozioł, Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Janusz Przetacznik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Stanisław Zająć, Kierownicy wydziałów Urzędu Miasta w Jaśle – Renata Łaba, Paweł Zawada, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle – Marta Mosoń, Przewodniczący Rady Rodziców – Wojciech Zając. Obecni byli także przedstawiciele firmy „KK – bud” z Krosna, która wybudowała obiekt. Zaproszeni goście podarowali dzieciom liczne prezenty sportowe, które wykorzystane będą w czasie zajęć wychowania fizycznego i kółek sportowych.

Zebrani mogli podziwiać pokazy sportowe, akrobatyczne i taneczne przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz innych zaproszonych artystów. Mottem przewodnim był scenariusz dotyczący igrzysk olimpijskich przygotowany przez Panie – Anną Kamińską – Grzesiak, dyrektor szkoły oraz Teresę Furmanek – Wnęk, polonistkę. Dzieci przygotowywali także nauczyciele – Renata Dzik, Mariusz Delikat, Lech Polak, Kazimiera Kutyna i Alicja Szulc. Aplaus wśród zebranych wywoływały układy akrobatyczne, pokazy sportowe i taneczne. Pięknie wyrecytowane wiersze zapadną w pamięci wielu słuchaczy. Akademię uświetnili pokazem tanecznym brązowi medaliści Mistrzostw Polski w Tańcach Latynoamerykańskich – Karolina Buczek i Mikołaj Nowoświat, którzy swym brawurowym wykonaniem tańców latynoskich oczarowali zebraną widownię.

Symbolicznym otwarciem było „przecięcie” wstęgi przez zaproszonych gości, przedstawicieli władz i rodziców. Obiekt finansowali – Gmina Miasto Jasło – ok. 1 250 000 zł i Ministerstwo Sportu – 600 000 zł. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Marzenny Drab z wójtami Powiatu Jasielskiego oraz dyrektorami szkół i przedszkoli z Jasła, na którym dyskutowano o przyszłości oświaty i projektowanych zmianach.

Nowa sala w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle już działa, niech służy kolejnym pokoleniom dzieci i młodzieży.

Lech Polak