Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

DZIEŃ ZDROWIA w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle

DZIEŃ ZDROWIA  w Przedszkolu Miejskim nr 2 w JaśleDnia 23.04.2015 już po raz VIII odbyło się spotkanie pod hasłem ,,Dzień Zdrowia”.

Uczestnikami były dzieci z wszystkich grup wiekowych przedszkola a gościem honorowym - pani Anna Zima pracownik jasielskiego Sanepidu oraz zaproszeni rodzice.
Celem uroczystości było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez wiersz, piosenkę, ruch, taniec, wesołą zabawę. Dzieci z kółka teatralnego ,,Dwójeczka” działającego prężnie w naszym przedszkolu pod opieką p. M. Baran i p. Z. Gondek, zaprezentowały przedstawienie pt.,, Jaś i Małgosia”,w wersji prozdrowotnej i proekologicznej propagując tym samym troskę nie tylko o własne zdrowie, ale także o środowisko.

SAM 1129
Kółko teatralne jest formą działań innowacyjnych, prowadzonych dodatkowo, mających na celu nie tylko rozwijanie zdolności i umiejętności aktorskich dzieci, ale także pokonywanie barier językowych i emocjonalnych u dzieci..
W dalszej kolejności uroczystości były prezentacje dzieci z poszczególnych grup. Wszystkie występy były urocze, przebiegały sprawnie i dostarczyły zarówno dzieciom jak i gościom wielu niezapomnianych emocji.
Występ zakończyła wspólnie odśpiewana piosenka ,,Recepta na zdrowie”, która jest naszym przedszkolnym hymnem edukacji prozdrowotnej. .
Miłym akcentem spotkania było wspólne wyrecytowanie myśli przewodniej ,,Chcesz szczęśliwy być kolego dbaj o zdrowie od małego” i zaproszenie do wypicia soku w grupach.

SAM 1138Na zakończenie gość honorowy pani Anna Zima pochwaliła występy uczestników i zachęciła do troski o zdrowie na każdy dzień.
,,Dzień Zdrowia” miał swoją kontynuację po południu.Dzieci z kółka teatralnego wystawiły przedstawienie dla rodziców prezentując swoje umiejętności i promując wiedzę prozdrowotną i proekologiczną wśród rodziców. Podczas popołudniowego spotkania rozdano też pamiątkowe upominki dla dzieci oraz poczęstowano wszystkich i dużych i małych pyszną marchewką.

50000 Pozostało znaków