Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

„Czyste Powietrze” w powiecie jasielskim - program priorytetowy

„Czyste Powietrze” w powiecie jasielskim - program priorytetowy

Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie podjęło wspólną inicjatywę, której celem jest poprawa dostępności do Programu priorytetowego „Czyste powietrze”.

Program „Czyste Powietrze” umożliwia pozyskanie wysokich dotacji na termomodernizację budynków i wymianę źródeł ciepła: do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania lub do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dotychczas wnioski złożyło już 32 tys. mieszkańców Podkarpacia i wypłacono środki pomocowe w kwocie aż 376 mln złotych!

Na tle województwa podkarpackiego w powiecie jasielskim złożono do tej pory 2 038 wniosków i podpisano umowy na ponad 42 mln zł. Nie jest to jednak ostateczna liczba beneficjentów ponieważ cały czas można składać wnioski o dofinansowanie. Właśnie dlatego Starosta Jasielski Adam Pawluś aktywnie włączył się w działania propagujące Program „Czyste powietrze” wśród mieszkańców naszego powiatu.

Jednym z takich działań było zorganizowane (12.07.2023 r.) w Starostwie Powiatowym w Jaśle bezpłatne szkolenie warsztatowe pn.: „Program Priorytetowy Czyste Powietrze”. Szkolenie prowadzili Doradcy Energetyczni Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, którzy przybliżyli uczestnikom tematykę prawidłowego wypełnienia wniosku o dofinansowanie i aspekty techniczne Programu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Programem na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/ i wypełnienie wniosku o dofinansowanie. Pamiętajmy, że poprawa efektywności energetycznej domu przełoży się na oszczędności w sezonie grzewczym, a także przysłuży się środowisku.

50000 Pozostało znaków